Wpis z mikrobloga

Lata temu miałem wrażenie/przeczucie, że w dyskusjach z tagu #java na mikroblogu nie bierze udziału żaden serio ogarnięty javowiec z paroletnim doświadczeniem. Po latach mogę powiedzieć, że całkowicie się to sprawdza, a wszystkie tematy na mirko o Javie to kopalnia beki patrząc z perspektywy wieloletniego doświadzcenia. Od tematów technicznych po branżowe/ofertowe/zarobkowe mity. #mowiejakjest #oswiadczenie #programowanie
  • 19
@sgflt: i wniosek dla osób, które chcą serio coś zrobić w tym temacie - porzućcie mirko, nie sugerujcie się rzeczami tutaj wypisywanymi. Sięgnijcie po książki i korzystajcie z zachodnich źródeł - szkoda czasu (sam zmarnowałem już wystarczająco czytając na mirko o programowaniu)
@hbpitero:

Ale to całe mirko tak wygląda.Ostatnio widziałem dyskusje o wymianie dysku w laptopie-co to polecili gościowi do zrobienia spowodowało utratę gwarancji i za jakiś czas problemu z bootowaniem systemu.Ale co ja się będę wypowiadał.
@ravpawlisz: @bazingaxl: Prawda po prostu jest taka, że 90% dyskusji technicznych można wyrzucić do kosza, często uczestnicy dyskusji dochodzą do konkluzji (albo przegaduje wszystkich jakiś "mastah") która i tak nie jest prawdziwa.

A apropo zarobków, na pewno te 10-15k nie jest typowe ale to chyba każdy wie. Raczej bym powiedział, że na początku jest masa mięsa armatniego i hindusów którzy obracają się w kwotach typu 1,5-3k netto. Potem typowi juniorzy
@hbpitero: @hbpitero: Dodaj jeszcze, że do zarobków 15k trzeba świadomie dążyć. Sama znajomość programowania i doświadczenie daje z 9k. Reszta to właściwe decyzje i ciężka praca. Wybór technologii też ma znaczenie.
@notauser: Moim zdaniem w ogóle przebicie progu 10k "na rękę" jest praktycznie nieosiągalne po prostu siedząc i sobie kodząc. Z tego co zaobserwowałem, ludzie którzy tyle zarabiają zaliczają się do pewnych charakterystycznych grup, przykładowo:
- kontraktorzy z własną firmą
- 2-3 szczególne osoby na team w dużym korpo, które są ostoją projektu i bez nich wszystko mogło by się zawalić albo powstały by ogromne problemy/koszta (typu konieczność "pisania od nowa")
-
@hbpitero: Trochę potwierdzam co mówisz. Ostatnio zrobiłem doświadczenie i chciałem poruszyć dyskusję o interfejsach w javie. Temat nawet nie wszedł do poziomu średnio-zaawansowanego, a już zostałem zbesztany za głupie pytania :).

Dyskusje o maszynie JVM, pakiecie java.util.concurrent i setkach innych ciekawych spraw nie mają tu sensu. Wypowiadają się osoby z marnym 2-3 letnim doświadczeniem, którzy de facto mało widzieli, z nieimponującym wkładem w społeczność open-source, czy też brakiem ciekawych projektów na
Prawda po prostu jest taka, że 90% dyskusji technicznych można wyrzucić do kosza, często uczestnicy dyskusji dochodzą do konkluzji (albo przegaduje wszystkich jakiś "mastah") która i tak nie jest prawdziwa.


bo 90% dyskusji jest prosta

- jak zaczac
- z czego korzystacie

i tak w kolko od powaznych problemow jest stack nikt tu nie bedzie rozwazal wielkich problemow ktore potem nijak odnalesc w gaszczu

A apropo zarobków, na pewno te 10-15k nie
@bazingaxl: Banalne pytania i od czego zacząć jeszcze zrozumiem. Boli tylko to, że rozpoczyna się dyskusja, kończy jakimiś niepoważnymi wnioskami zadeklarowanymi przez najbardziej pewnego siebie uczestnika, a człowiek niestety z takich dyskusji się uczy, a potem powiela mity.
@hbpitero: trzeba wiedziec kiedy ktos sobie zartuje :)

madry czlowiek patrzy na widelki w uk porownuje co i jak, zmienia prace jest mobilny

jesli ktos idzie w IT, po 3-4latach ma 4k to predzej czy pozniej ogladajac wpisy ze ktos ma 12k dobrowadzi swoja psychike do choroby

w IT jest jak wszedzie:
jak nie zmieniasz
nie uczysz sie
nie robisz dla siebie
nie masz firmy
zle trafiles i siedzisz w jakims