Wpis z mikrobloga

Czy api firefoxa do pluginów umożliwia na pobranie dowolnego pliku z dysku użytkownika (szczerze- nie wydaje mi się bo byłaby to wielka dziura w zabezpieczeniach) ale wolę się zapytać. Jestem świadomy że istnieje file api ale mi chodzi o to czy jest jeszcze jakiś mechanizm/api do tego. #javascript #firefox
A w innych przeglądarkach jest coś takiego? Pamiętam że w starożytnych czasach IE miał taką hmmm funkcję ( ͡ ͜ʖ ͡)
I wołam @P0lip bo ma fajny awatar ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 22
  • Odpowiedz
@b0lec W sensie czy rozszerzenie? Tak, jak najbardziej.
Sam z tego korzystam. Rozszerzenie może robić wszystko, nawet wywoływać natywne biblioteki :P
  • Odpowiedz
@P0lip: Tak :D
EDIT: Dobra, chodziło mi o pluginy. Ale chętnie się dowiem się czegoś nowego, bo szczerze to nawet nie wiem jak się za to zabrać. Co prawda jestem w trakcie robienia plugina tyle że nie robię go "natywnie" czyli w tym czym się tam robi na FF tylko w Crossriderze, który jest sam w sobie dość ubogą technologią i ma dość złą sławę :D

I nasuwa mi się kolejne
  • Odpowiedz
@P0lip:
1. Zaczytywanie pliku z dysku z określonej lokalizacji, np. po zmiennej środowiskowej z windowsa ewentualnie linuxa lub po prostu ze ścieżki bezwzględnej np. z lokalizacji c:\Users\user\Documents\plik.txt
2. Komunikacja między rozszerzeniami- czy jest możliwa? Czy po prostu z wykorzystaniem api javascriptu przez local storage? Jak tam w ogóle jest w FF z komunikacją i scopami? Bo w Crossriderze (na FF) mam tak że kod niby się wykonuje po stronie przeglądarki, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@b0lec: to polecam addon-sdk. Jeśli chciałbyś koniecznie bez żadnych frameworkow to podrzucę Tobie parę linków. Póki co w strasznym korku jestem.
  • Odpowiedz
@P0lip: Dzięki :-) A i jeszcze mam pytanko trochę z innej beczki bo ty tam chyba siedzisz trochę w tym mozillowym community- czy orientujesz się może czy mozilla będzie jeszcze kiedyś rozwijała API XULRunnera dla javy?
  • Odpowiedz