Wpis z mikrobloga

Irytuje mnie takie myślenie. Potem mój różowy się wstydzi wstydzi posługiwać gwarą śląska bo ciemnota uważa ją za wieśniactwo.


@George_Patton: i słusznie. posługiwanie się na co dzień gwarą jest domeną ludzi niezbyt inteligentnych.
  • Odpowiedz
Wszelkie urozmaicenia warto wspierać.

@George_Patton: Chyba najgłupsza rzecz jaką dzisiaj przeczytałem. Jak się z tym utożsamiasz to sobie używaj, ale nie oczekuj, że inni będą przychylnie, albo nawet neutralnie na ciebie patrzeć.

Brak interpunkcji w języku pisanym, albo spacje przed kropkami na końcu zdania to też urozmaicenia, wspierajmy je!
  • Odpowiedz
@salomea7: Często mam do czynienia z gwarą śląską i najbardziej irytują mnie trzy rzeczy po pierwsze słowa wzięte z języka niemieckiego (najbardziej #!$%@? język świata), po drugie dziwne zmienianie głosu na taki niższy brzmi to śmiesznie i #!$%@?ąco zwłaszcza w wykonaniu dziewczyn, po trzecie częste podnoszenie głosu i akcentowanie przy tej swojej gadce. Wieś i tona gnojownika
  • Odpowiedz
@salomea7: ja i nojprzód musi godać w piyńciu językach, jak sam jedna fandzoliła. Rozkulej sie dziołcha, przydupc kepom o ściana, tak co ci gipsdeka śleci i niy godej już takich gupot.

A wieśniacki jest twój stary XD
  • Odpowiedz
@salomea7: Mozesz nie lubiec ale czy jest wiesniacka? Dla mnie ktos kto nie potrafi sie poprawie wyslowic w ojczystym jezyku jest wiesniakiem. Ja wychowalem sie na slasku i zawsze jak wracam na stare smieci to godom po swojemu ale w zyciu codziennym wyslawiam sie po Polsku.
  • Odpowiedz
i słusznie. posługiwanie się na co dzień gwarą jest domeną ludzi niezbyt inteligentnych.


@durielek: chyba najdurniejsza rzecz jaką dziś przeczytałem, powiedz to profesorom na Politechnice Śląskiej którzy na wykładach nie raz posługiwali się gwarą
  • Odpowiedz
@durielek: a dlaczego mało inteligentni? Może właśnie są na tyle inteligentni że wiedzą że nie ma się czego wstydzić i dodatkowo pielęgnują gwarę. A jak jakiemuś gorolowi nie pasuje to jest masa innych uczelni. Nikt go na Politechnike nie zaciągał siłą.
  • Odpowiedz
@qwelukasz: między innymi dlatego, że inteligentny człowiek bierze pod uwagę, że jego rozmówca może go nie rozumieć.

Gwary można używać między sobą, tak samo jak żargonu. Ale nie do osób spoza kręgu, które tej gwary nie rozumieją. I tutaj ślązacy i górale z reguły wykazują się właśnie niską inteligencją.
  • Odpowiedz
A jak jakiemuś gorolowi nie pasuje to jest masa innych uczelni. Nikt go na Politechnike nie zaciągał siłą.


@qwelukasz: A tak czysto teoretycznie, ciekawe co by było gdyby oddał sprawę do sądu, albo chociaż do zarządu uczelni, bo nie rozumie po jakiemu wykładowca mówi i jest tym oburzony. Zgadnij co? Wygrałby, bo wykłady mają być po polsku. Zapewne udowodnienie tego nie byłoby trudne. Jakiś tam zapis w regulaminie, w prawie albo
  • Odpowiedz