Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 27: 13-19.04.2015
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

W tym tygodniu 15 świetnych utworów, różnych gatunkowo. Większość od wiodących obecnie producentów. Duża różnorodność gatunkowa. Zapraszam do słuchania.

15. Jordy Dazz - Disco Nights (Original Mix) || #bigroom
Dobry bigroom, z przyciągającym do siebie breakiem.

14. Clean Bandit & Jess Glynne - Real Love (Dave Winnel Remix) || #house #futurehouse
Ciekawy remix świetnego Real Love w klimatach futurehouse

13. Steve Aoki – Darker Than Blood (feat. LINKIN PARK) || #bigroomprogressivehouse #linkinpark
Kitajec od tortów łączy siły z wokalistą Linkin Park serwując nam dość ciekawy utwór. Na pewno inny, niż wszystko, co wydane niedawno, a na pewno lepsze od tego, co wydawał ostatnio. Singiel z nadchodzącej płyty Aokiego

12. John Dahlback feat. Olivera - Shooting Star (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Miły, choć dla niektórych pewnie trochę przesłodzony wokal okraszony progresywnymi dźwiękami Dahlbacka . Słucha się przyjemnie.

11. Tritonal & Juventa feat. Micky Blue - Lost (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Utwór wydany za darmo. Wpadający w ucho motyw z dropu (mimo ogromnej ilości utworów, które ostatnio słuchałem to jakoś ten udało mi się zapamiętać), wokal typowy dla takich produkcji.

10. Moonbeam & Indifferent Guy Ft. Eva Pavlova - Follow Me (Original Mix) || #progressivehouse
Ruscy mimo wojny z Ukrainą nie zawodzą. Zaserwowali nam w minionym tygodniu bardzo porządnego progresa. Gdybym tylko był większym fanem tego gatunku na pewno umieściłbym go wyżej.

9. Don Diablo feat. Maluca - My Window (Original Mix) || #house
Diabełek z typowymi dla siebie dźwiękami. Utwór jest porządny, aczkolwiek przydałoby mu się odświeżyć trochę styl.

8. Congorock – Babylon (4B Remix) || #dutchhouse
Pewnie dla wielu zaskoczenie, że tak wysoko. Wg mnie zasłużenie, bo dawno nie słyszałem tak porywającego dutcha. Po świetnym intro następuje TEN drop. Mocarz jak nie wiem co ( ͡° ͜ʖ ͡°). Łakomy kąsek dla fanów gatunku.

7. Eelke Kleijn - The Voices || #deephouse
Eelke nie zwalnia. Jego propozycja to głęboki, mroczny deephouse. Zasługuje na dodanie do tagu #mirkoelektronika

6. Zedd - Addicted to a Memory (feat. Bahari) || #electro #electrohouse
Kolejny singiel z nadchodzącego albumu Zedda. Trochę ciężej niż zwykle, ale oczywiście na poziomie (na pewno wyższym niż I Want You To Know)

5. Tim Mason and Marrs TV feat. Harrison - Eternity (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Chwytliwa melodia, doskonale pasujący wokal i mamy hit. Spinnin wypuszczając ten utwór pokazuje, że wspiera także dobrą muzykę.

4. Giorgio Moroder - Déjà vu || #house #disco
Dziadziuś szaleje. Niedługo wydaje płytę i stąd ta co nieco niespodziewana kolaboracja z Sia. Nadałoby się do radia.

3. Manse feat. Alice Berg - Freeze Time (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Produkcja z wytwórni Hardwella, czyli Revealed . Holender po raz kolejny pokazuje, że warto stawiać na młodych i nieznanych producentów. Utwór, który mi wpadł do ucha od pierwszego przesłuchania w HOA . Dość słodki wokal, może niespecjalnie za takim przepadam, ale drop jak najbardziej na poziomie. Bardzo energiczny utworek, polecam.

2. Galantis - Gold Dust (Extended Mix) || #bigroomprogressivehouse
Nie obrazicie się za takie lekkie oszustwo? (). Utwór, który miał swoją premierę ponad miesiąc temu, tym razem wypuszczony został w wersji Extended (+remix Hook N Sling) i dlatego pozwoliłem go sobie dodać także w tym wydaniu. Nie muszę nic więcej dodawać ().

1. Eric Prydz - Generate (Original Mix) || #progressivehouse
Nic innego nie mogło uplasować się w tym tygodniu na miejscu pierwszym. Pryda wymiótł konkurencje. Niebiański prog house, ścisła czołówka roku, rozchwytywany utwór na serwisach z muzyką elektroniczną. Resztę oceny pozostawiam wam, ja się zatapiam w melodii.

Tradycyjnie już zapraszam do komentowania, obserwowania taga, bo chyba każdy fan muzyki tanecznej chce, aby dotarła do jak największej liczby osób. Dlatego też wykorzystam po raz kolejny tag #umf

Link do paczki

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 10