Wpis z mikrobloga

Coraz więcej tematycznych tagów związanych z motoryzacją, fajno.

Czas i na mnie.

Auto: BMW E46 318D Touring 2.0D 115KM 2003 aka burakowóz

Auto kupione zostało w Niemczech w sumie przez przypadek, auta wtedy nie potrzebowałem ale że cena była dobra i stan to kupiłem. Pierwsze jazdy przyszły tym autem przyszły mi akurat w zimę prze co szybko nauczyłem się pokory do RWD ale na szczęscie obyło się bez problemów :)

Użytkowałem je gdzieś koło przez ponad rok poza rzeczami eksploatacyjnymi to w zasadzie nic nie robiłem bo nie było potrzeby, no może poza tylnym zderzakiem który wcisnąłem ale wystarczyło tylko odbój wymienić i było git.

Do auta kupiłem też 17" widoczne na zdjęciu dzięki czemu zyskał +15 do wyglądu i -10 do komfortu.


#pierwsze4kola #bmw #nieprawilnebmw
Pobierz loginzajetysic - Coraz więcej tematycznych tagów związanych z motoryzacją, fajno. 

...
źródło: comment_a9ToTY6t7o6HkQ0l1GGHGfwKC9SEloTe.jpg
  • 22
@Deetz: Póki co trzymam się kobi :) Miałem przez chwilę hot hatcha ale to nie jest dla mnie. Póki co trzymam się 159SW :D

Same bmw było naprawdę spoko albo po dłuższym czasie zacząłem jęczęć na biedne wyposażenie i zachciało mi się alcaantary / M pakietu / Navi itd.
@sambarumba: niestety ale dziury u mnie było odczuwalne + gdy dojeżdżałem do świateł i były wydmy po tirach to potrafiło wyrywać kierownicę :( Dodam że tam było 225/50/17R więc nie dziwota :) Obecnie w innym aucie mam 225/55/17R i nie czuje tego ale to pewnie spowodowane wagą + mocniejszym wspomaganiem.
@sambarumba: Na 17 dobrze jeździ się jedynie po nowych gładkich drogach. Optymalne do E46 jest koło 16".
15 nie wejdzie do większości wersji silnikowych ze względu na większe tarcze.
@xer78: Ja już się tam gubie w tych silnikach :) Akcyza akcyzą ale różnica w ubezpieczniu miedzy 2.0D 115km a takim np. 3.0D wychodziło mi jakieś 150zł także źle nie jest, gorzej jak ktoś chce sprowadzić go z zagranicy to wtedy lipa z ta akcyzą :|
@xer78: ano różne dlatego porównałem je :) Nie stać mnie na utrzymanie takiego silnika niestety a pośmigał bym...

a bandyckie stawki to i ja płace ale przy 1.9 :D Na siebie musze ubezpieczać a brak zniżek + wiek nie ułatwia ale poniżej 1k juz zszedłem :D