Wpis z mikrobloga

Mirki, taka sytuacja na #polskiedrogi. Jadę sobie dziś rano do pracy na moim #motocykle w #gdansk i skręcam w lewo z lewego pasa. Na tym skrzyżowaniu w lewo można jechać z pasa lewego i środkowego, zaś po skręceniu mamy do dyspozycji 3 pasy. Który pas powinienem zająć? Skrajny lewy czy środkowy? Bo skoro jadę z "drugiego" pasa umożliwiającego skręcenie w lewo to moim zdaniem mam do wyboru pas lewy lub środkowy. A ten skręcający z "pierwszego" pasa do skrętu w lewo musi jechać na pas prawy. Pytam bo jakiś #januszemotoryzacji mnie dziś strąbił, że niby mu drogę zajechałem.

Pic related:
-ja na niebiesko
-janusz na czerwono
-janusz powinien prawidłowo pojechać na zielono

Czy może to ja jestem #januszemotoryzacji ?( ͡° ʖ̯ ͡°)

b3liaR - Mirki, taka sytuacja na #polskiedrogi. Jadę sobie dziś rano do pracy na moim...

źródło: comment_965I93O1HwxJviDDvOc1IZNPFebbm937.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@b3liaR: oj to skrzyżowanie potrafi przyprawić o niemały ból głowy :P jakiś czas temu mnie też ktoś strąbił, ale pojechałem ewidentnie źle - nie zwróciłem uwagi, że środkowy pas też jest do skrętu w lewo (co moim zdaniem jest tutaj idiotyzmem bo właśnie sytuacje kolizyjne powoduje), a jechałem tak jak ty i próbowałem wjechać na prawy pas od razu
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ra5putin: na tym skrzyżowaniu to ciężko powiedzieć bo i tak się korkuje ze względu na lewo i prawo skręt. Im więcej pasów do skrętu tym lepiej ale powinny być linie wyznaczające tor jazdy. Ale i tak Janusze skrecajacy w prawo muszą puścić pieszych i zajmują prawy skrajny pas tylko a reszta stoi.
  • Odpowiedz
@ra5putin: Idiotyzmem? Przynajmniej 70% ruchu jedzie w lewo, muszą być 2 pasy do skrętu w lewo i były od zawsze

@b3liaR: Wg mnie pojechałeś dobrze. Dlaczego niby miałbyś móc pojechać tylko i wyłącznie na pas... drugi od lewej? Przecież to idiotyzm

On był na skrajnym pasie do skrętu więc jedzie do końca i zajmuje pas pierwszy od prawej. To dość częste skrzyżowanie na egzaminie na prawo jazdy i
  • Odpowiedz
@b3liaR: Na moje, żeby ruch odbywał się jak najbardziej płynnie i bezkolizyjnie, jazda z poszczególnych pasów powinna to wyglądać tak:


No i moim osobiście zdaniem, co prawda nie znam oznakowania, ale traktując to jako rondo [i zakładam, że taż tak to działa], to tak, trochę mu się wrypałeś przed maskę przeskakując z lewego pasa na środkowy :).
Glenroy - @b3liaR: Na moje, żeby ruch odbywał się jak najbardziej płynnie i bezkolizy...

źródło: comment_h5GzWrpSjmcn9uXri9uTzfthGNUv7ZIz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Glenroy: po to narysowalem strzałki żeby było widać ze prawy pas nie może jechać w lewo. Wyżej odpowiadalem już że to nie rondo :)
  • Odpowiedz
@b3liaR:

po to narysowalem strzałki

Które obowiązują do pierwszego "skrzyżowania", jeżeli dalej nie ma żadnego dodatkowego oznakowania, to prawy pas jak najbardziej może jechać w lewo i mój schemat jest jak najbardziej poprawny :).

prawy pas nie może jechać
  • Odpowiedz