Wpis z mikrobloga

#pocztapolska: witamy w średniowieczu.

Dostałem dzisiaj awizo na przekaz pocztowy. Wybrałem się przed chwilą na pocztę, ale pani w okienku nie może mi wydać pieniędzy bo... listonosz jeszcze nie wrócił z rejonu. Żeby było jeszcze ciekawiej, pani w okienku nie jest mi w stanie nawet powiedzieć kto jest nadawcą tego przekazu (nie spodziewałem się żadnych pieniędzy, dlatego to mnie nawet bardziej interesuje, niż sam odbiór). Idąc wieczorem na pocztę zapytam chyba czy to są dokładnie te same banknoty, które rano miał mi dostarczyć listonosz, bo to chyba jedyne sensowne wytłumaczenie dlaczego nie mogli mi ich wypłacić prędzej.

#gorzkiezale
  • 11
  • Odpowiedz
@wzr1one: nie było mnie przez chwilę rano, także mógł akurat trafić na ten moment. US to całkiem prawdopodobna opcja.

@lolek43: gdyby listonosz dostarczył przekaz, to skąd miałbym awizo z jego numerem i podpisem listonosza? No dobra mógłbym je podrobić, albo złapać listonosza.

Najbardziej boli mnie to, że na awizo jest numer przekazu, oczekiwałbym więc, że ogólnokrajowa instytucja pocztowa posiada system informatyczny umożliwiający sprawdzenie nadawcy na podstawie takiej informacji. Nawet gdyby
  • Odpowiedz
@egoistyczny_logistyk: Trzeba było podać numer konta dla US to by ci przelali i nie musiałbyś latać po pocztach. A przy okazji dzięki temu że znają twój numer konta mogliby sami potrącać za mandaty, nie musiałbyś biegać z przelewem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@egoistyczny_logistyk: tak to jest jak sie nie doczyta awizo do konca. Na dole masz wskazana date odbioru. A przekazu nikt ci nie wyplaci jesli nie ma go fizycznie w reku. To tak jakbys chcial odebrac polecony jak listonosz ma go jeszcze w rejonie. Przekaz przychodzi droga elektroniczna ale traktowany jest jak kazda przesylka rejestrowana.

Nie wiem o co bicie piany. Zadne sredniowiecze a normalna rzecz. Nastepnym razem wystarczy poprostu isc na
  • Odpowiedz
@Old_Postman: no dobra, jestem w stanie zrozumieć, że nie mogą mi go wypłacić, bo procedury. Ale jeśli sam piszesz:

Przekaz przychodzi droga elektroniczna ale traktowany jest jak kazda przesylka rejestrowana.

To co z moją uwagą na temat nadawcy? Przy liście poleconym mogę sobie na stronie sprawdzić z którego urzędu pocztowego został nadany, a tutaj mam 4-cyfrowy kod, który oczywiście na stronie nie przechodzi, a nie może mi tego sprawdzić nawet pracownik
  • Odpowiedz