Wpis z mikrobloga

Zaczyna się robić dość ciekawie. Przez ostatni rok #pcmasterrace krzyczalo, ze na #ps4 i #xboxone to betatesterzy i oni będą grać z uber grafika i 60fps. Teraz wychodzi, ze połowa tego 60fps nie ma.. a co więcej, grafika wcale nie jest tak dużo lepsza, jak to niby było zapowiadane.

No i zaczynają się nowe argumenty - "trzeba poczekać, gra będzie modowana to będzie ładna, tu jest przewaga pcmasterrace"... ;)

Sam osobiście zastanawiałem się, czy jeszcze nie wrzucić po raz 3 GTA5 (znowu ten sam myk, sprzedać tym razem wersje z ps4 i kupic na PC), ale widzę po filmikach, że to nie ma żadnego sensu.

#gtav
  • 7
@Polska4Ever: tzn wiesz, ja tez wole grac z lepszą grafiką itp. Pewnie np. Wiedźmina 3 odpale na PC bo będzie więcej tych fpsów i moze ladniejsze tekstury. No ale jeśli sytuacja byłaby taka, że Wiedźmin 3 wychodziłby najpierw na konsole, a dopiero za rok - dwa na PC, to oczywiście, że ograłbym na konsoli. Przy dobrej grze, nie warto czekać 2 lata na ładniejszą grafikę, w szczególności, że znowu czas pokazał,
@000loki: Co do Wiedźmina 3 to tu masz wypowiedź deva:
"Unifikacja platform istnieje – mamy jeden build, który jest dystrybuowany na każdą z nich, gra jest dokładnie taka sama, zasięgi rysowania traw są wszędzie identyczne. Różnice wynikają z tego, że np. GPU jest inaczej sparametryzowane na poszczególnych konsolach, co może powodować różnice np. w temperaturze barw."
Źródło: http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1132&STR=3

Ja z tego co rozumiem z tej wypowiedzi i co słyszałem, to wersja
@arkblame: no może tak. Nie wiem, wiem, że W3 będę ogrywał na PC, bo może być ładniej i płynniej. No i pewnie będzie trochę taniej ;) jednak nie będę z tego powodu się tasował na mirko i wklejał skrinów jaki to jestem pcmasterrace :P

no chyba, że na PC jakiś poślizg będzie wtedy mam to gdzieś i biore na PS4.

Ale z tymi detalami itp to dość ciekawe info.
@000loki: W dalszych pytaniach dev opowiada jakie są różnice między Ultra na kompie, a wersją konsolową :)

No ja tam będę wciągał wersje na xone. Niby 900p ale i tak lepiej niż w 3 klatkach na moim biedo kompie :P