Wpis z mikrobloga

Miałem wczoraj okazję, aby porównać moje #volvo C30 do #bmw serii 1. Siostra zainteresowana germańskim samochodem, więc wziąłem na testy.

Podobne roczniki (2007 vs 2008), silniki (2.0 diesel), skrzynie (6 manual). Pomijam stylistykę, bo oba auto można uznać z brzydkie. C30 kupiłem rok temu za 26kPLN, BMW w tej chwili jest wystawione za 31kPLN.

tl;dr


Przewaga BMW:
5-drzwiowe nadwozie,
więcej miejsca w bagażniku (mimo tego, że Volvo jest dłuższe).

Przewaga Volvo:
dużo lepszy system audio,
wygodniejsze fotele (brak regulacji części lędźwiowej w BMW...),
dużo większa stabilność przy dynamicznej jeździe miejskiej (mimo tego, że w Volvo mam opony o wyższym profilu),
szybszy również na prostej (napęd w BMW tyle pochłania? .

Do tego ten konkretny egzemplarz BMW wyposażony raczej skromnie. Tempomat, AUX w podłokietniku, halogeny i to tyle. Welury, goła kierownica, zwykłe lampy, brak czujników deszczu, zmierzchu, cofania, automatycznej klimy (nie wspomnę o grzaniu czegokolwiek)...

I na dokładkę: wyświetlacz radia w BMW ma warstwę polaryzacyjną nałożoną w taką stronę, że w okularach słonecznych go nie widać. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#motoryzacja #samochody
Pobierz mattcabb - Miałem wczoraj okazję, aby porównać moje #Volvo C30 do #BMW serii 1. Siost...
źródło: comment_x8Z4CAR15rmGMKKxOQJK0cxEUhiZUkEQ.jpg
  • 26
@mattcabb: ja jeżdzę s40 z 2006, modelowo 07 z 1.6d. Silnik daje radę, ale przydałoby się trochę więcej. Teraz mam problemy ze spalaniem, do 9 litrów w mieście, okazuje się, że moduły poleciały i trzeba wymienić. Dodatkowo mam chyba problem z którymś z przegubów, bo przy cofaniu i na rondach coś w prawym kole strasznie metalicznie terkocze (,), a na diagnostyce zawieszenia nic, wszystko gra (?)
@irbiss: na diagnostyce ostatnio mi powiedzieli, że wszystko ok, ale czułem, że coś nie tak. jak lecę szybciej przez rondo, to czuję, że powinno się lepiej prowadzić. pojechałem do warsztatu rajdowego i tam mi znaleźli dopiero wybitą gumę w wahaczu.

o jakich modułach mówisz przy okazji tego wysokiego spalania?
@mattcabb: dokładnie nie wiem, jest ich około 6, takie info dostałem od mojego warsztatu. Podobno bardzo ciężko dojść do tego, gdzie jeden z nich się wysypał, a przy podmiance wszystkich autko paliło 6 litrów w mieście.

DPF był usuwany programowo na pewno dobrze, jestem pewien tego zabiegu, nawet został załadowany reload. Także czekam teraz na moduły i zobaczymy jak będzie...
@irbiss: programowo usunięty, czyli w ukrytym menu nie pojawia się moduł ADM? Ja u siebie mam usunięty DPF i wrzucony emulator. Miałem chwilowo podniesione spalanie, bo się okazało, że nie został skasowany licznik filtra (kasuje się go przy wymianie DPFa na nowy). Po wyzerowaniu tego licznika wróciło niskie spalanie.