Wpis z mikrobloga

Miałem wczoraj okazję, aby porównać moje #volvo C30 do #bmw serii 1. Siostra zainteresowana germańskim samochodem, więc wziąłem na testy.

Podobne roczniki (2007 vs 2008), silniki (2.0 diesel), skrzynie (6 manual). Pomijam stylistykę, bo oba auto można uznać z brzydkie. C30 kupiłem rok temu za 26kPLN, BMW w tej chwili jest wystawione za 31kPLN.

tl;dr


Przewaga BMW:
5-drzwiowe nadwozie,
więcej miejsca w bagażniku (mimo tego, że Volvo jest dłuższe).

Przewaga Volvo:
dużo lepszy system audio,
wygodniejsze fotele (brak regulacji części lędźwiowej w BMW...),
dużo większa stabilność przy dynamicznej jeździe miejskiej (mimo tego, że w Volvo mam opony o wyższym profilu),
szybszy również na prostej (napęd w BMW tyle pochłania? .

Do tego ten konkretny egzemplarz BMW wyposażony raczej skromnie. Tempomat, AUX w podłokietniku, halogeny i to tyle. Welury, goła kierownica, zwykłe lampy, brak czujników deszczu, zmierzchu, cofania, automatycznej klimy (nie wspomnę o grzaniu czegokolwiek)...

I na dokładkę: wyświetlacz radia w BMW ma warstwę polaryzacyjną nałożoną w taką stronę, że w okularach słonecznych go nie widać. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#motoryzacja #samochody
mattcabb - Miałem wczoraj okazję, aby porównać moje #Volvo C30 do #BMW serii 1. Siost...

źródło: comment_x8Z4CAR15rmGMKKxOQJK0cxEUhiZUkEQ.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@mattcabb: Mozesz powiedziec jak wyglada zuzycie materialow w srodku w volvo?
Mojemu rozowemu paskowi przydaloby sie auto, bo ma daleko do pracy i wlasnie chcialaby cos nieduzego z ciekawa stylistyka, Nissana Juke jej nie pozwole kupic, wiec moze takie volvo? :) )
  • Odpowiedz
@matiit: 215kkm u mnie i jedyne co widać to przetarcie na boczku fotela. w każdym jednym volvo (S40, V50) jest to samo, bo fotele są dość głębokie i materiał w tym miejscu łamie się przy wysiadaniu.
No i jeżeli masz aluminiowe wykończenie wnętrza, to pojawiają się na tym wgniecenia, bo jest to prawdziwe tłoczone alu. U siebie zmieniłem na plastik i okleiłem folią.
  • Odpowiedz
@mattcabb: a powiedz jak z kosztami eksploatacji? Jak sprawuje się ten silnik? Rozumiem, że jest to 2.0D(136km)? Mocno zastanawiam się nad tym autem i przeraża mnie trochę jego ograniczona funkcjonalność(jak z miejscem z tyłu?).
  • Odpowiedz
@mroczek8: @saragas: auto zbudowane na Ford Focus MK2, 2.0D to 2.0HDi (Peugeot) oraz 2.0TDCi (Focus MK2, nie mylić ze wczesnym mondeo mk3). zawieszenie i hamulce też z focusa.

Miejsce z tyłu jest, tylko niewygodnie się wsiada. składanie fotela to wrzód na dupie. Sam szukałem S40, ale po wielu miesiącach poszukiwań padło na C30. Wcześniej miałem V50 i woziłem z tyłu tylko powietrze, więc na co dzień mi brak tylnych drzwi
  • Odpowiedz
@saragas: V50 miałem przez 2 lata, C30 mam rok. Ten sam silnik. Na razie na fabrycznym rozrządzie (wymiana po 10 latach lub przy 240kkm, a na razie 215kkm). Robiłem jedynie filtry i oleje, tarcze i klocki, w C30 usunięty DPF (w V50 nie było fabrycznie). W V50 padł mi raz alternator (typowe), w C30 mam teraz łożysko do zrobienia. I to tyle.

Jestem na forach na bieżąco z bolączkami i czasami
  • Odpowiedz