Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób grających w #pillarsofeternity z NPC'ami od Obsidiana (a nie z własnymi bohaterami "dobranymi" w gospodzie) - z ciekawości, jaki team stworzyliście?

Ja (Fighter, nie tank, ale i jako tank się sprawdza) aktualnie biegam z takim teamem:
- Eder - jak się go odpowiednio ubierze, to robi się z niego całkiem fajny tank - dobiłem do 110 deflection póki co na 9 lvl
- Kana - Chanter to fajna klasa w PoE, a Kana i dużym mieczem potrafi przyłożyć; lata w średniej zbroi, więc jest trochę łatwym celem, dlatego czasami przed trudniejszym starciem przebieram go w coś cięższego
- Sagani - bez szału, ale tragedii nie ma, jak się jej da w łapę dobry łuk; do tego wilk daje radę jako mięso armatnie; ale "rolplejowo" raczej mnie nie urzekła
- Durance - kapłan zawsze na propsie, chociaż Durance nie powala statystykami
- Aloth - na wyższych poziomach jest nawet niezły, chociaż trochę słabowity

Zastanawiam się nad wymianą Sagani na Grieving Mother: GM podoba mi się od "rolplejowej" strony, ale nie bardzo wiem jak sprawdza się w walce; ktoś grał i może powiedzieć, czy daje radę? Pytam, bo trochę nie chce mi się już żonglować składem i testować wszystkich NPC w ciemno - chętnie wysłucham opinii innych graczy ;-)

Jakieś opinie o Hiraviasie? Druid wygląda na ciekawą klasę w PoE, ale chyba kolejnego czarującego i tak już nie wcisnę, a Durance nie chcę się pozbywać (ponownie, głównie na walory "rolplejowe") :-)
  • 2
@Regis86: Hiravias, Eder, Zrozpaczona, Niezłomny i Aloth. PoE skończyłem na jednym tanku (Eder) - całkowicie wystarczy, zwłaszcza że większość pomieszczeń możesz zablokować jedną postacią. Hira to najlepszy czaromiotacz, a gdy dojdzie do piątego poziomu magii, wcina Alotha na kolację ;) Dodatkowo jako jeden z nielicznych (obok Edera) rozluźnia atmosferę. Dla mnie bezcen.

Enigmatyczka może przejąć kontrolę nad otoczeniem, jest lepszym wyborem od maga. Kany i Palleginy nie mogłem znieść fabularnie, więc
GM podoba mi się od "rolplejowej" strony, ale nie bardzo wiem jak sprawdza się w walce; ktoś grał i może powiedzieć, czy daje radę?


@Regis86: nie nauczyłem się jeszcze wykorzystywać wszystkich jej zaklęć, ale mi się podoba bardziej od chantera. Ale ja chantera nie lubiłem, zanim wyśpiewał wystarczającą ilość wersów ja już o nim zapominałem i rozstrzygałem walki bez jego pomocy...

Jakieś opinie o Hiraviasie?


@Regis86: I tego zbytnio nie