Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy

Szczerze powiem, że nie rozumiem, o co jest ból dupy z okazji przyszłej prezes ZUS (o ile premier ją mianuje). Nie rozumiem też, jakiej konkretnie wiedzy o finansach oczekiwałaby od prezesa ZUS wpotylica.

http://www.wykop.pl/link/2491349/nowy-prezes-zus-nie-musi-znac-sie-na-finansach/

Tak tylko wstawię (już pomijam, skąd wpotylica wzięła informację o tym, że jej doktorat jest o historii ZUS):

O ZUSie pisała też pracę doktorską („Przepisy ubezpieczeń społecznych w świetle konstytucyjnej zasady równości”) pod kierunkiem prof. Inetty Jędrasik-Jankowskiej (jednym z recenzentów był prof. Marek Zubik, sędzia Trybunału Konstytucyjnego).

http://polska.newsweek.pl/katarzyna-kalata-jako-jedyna-zdala-test-w-konkursie-na-prezesa-zus,artykuly,360623,1.html

Cóż. Nie wiem, czy można mieć w Polsce lepszego promotora z ubezpieczeń niż prof. Inetta i nie wiem, czy można mieć ostrzejszego recenzenta niż Zubik :|

Tak tylko na marginesie wyczuwam, że niektórych troszku boli, że pani jest blondynką, kobietą i ma tylko 31 lat, a zrobiła sporą karierę.
  • 16
Problemem paniusi są neoliberalne poglądy i chęć ulżenia przedsiębiorcom (WTF, co ona myśli, że będzie umarzać zobowiązania, a emerytom da szczaw z nasypów), traktuje ZUS jako organizację, która dławi postęp biznesu. Ona nawet broniła przedsiębiorcy, który zatrudniał na budowie na umowy o dzieło (sic!). Wiek, płeć i wykształcenie nie grają roli. Ona jest zwyczajną debilką.
@stekelenburg2: Źle jej nie życzę, ale według mnie media trochę rozbuchały jej kandydaturę w kontekście tych zaliczonych testów. Może i ma nieprzeciętną wiedzę w wąskiej dziedzinie, która jest niezbędna na stanowisku na jakie aspiruje, ale to za mało by twierdzić, że będzie najlepszym kandydatem. Te spazmy co poniektórych nad tym jaka jest młoda, urodziwa i mądra są przedwczesne, bo może się okazać, że byle janusz dyrektor którejś ze spółek PKP by
Tak tylko na marginesie wyczuwam, że niektórych troszku boli, że pani jest blondynką, kobietą i ma tylko 31 lat, a zrobiła sporą karierę.


@stekelenburg2: Antysemitów ciężko znaleźć, to tworzymy nowego wyimaginowanego wroga, co?
@stekelenburg2: Wytknąłem fakt, że szukasz wrogów na około. Klasowych już ciężko znaleźć, oskarżanie o antysemityzm się przejadło, więc teraz celujesz w tropienie i demaskowanie męskich szowinistów. W miarę postępowania komunizmu, walka klas zaostrza się!