Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 30, Bersarin Quartett. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Moim celem będzie przedstawienie tu utworów muzycznych oraz artystów, których ciężko byłoby znaleźć w radiu czy tv, a którzy tworzą na tyle interesującą muzykę, że warto ich posłuchać. Słucham tych artystów od lat a mimo to, co i raz udaje mi się nimi kogoś zaskoczyć, bo ten ktoś nic na ich temat nie słyszał. A listę artystów, którymi chciałbym się podzielić mam długą. Miło też będzie jeśli okaże się, że artystę którego prezentuje - Ty doskonale znasz. Zatem, zaczynam...

Dzisiaj udajemy się do Münster w Niemczech, gdzie od 2006 roku tworzy Thomas Bücker. A jego projekt, który chciałbym dzisiaj przedstawić nazywa się Bersarin Quartett . A kwartet jest to niezwykły, bo... Jednoosobowy. Bücker staje się tu multiinstrumentalistą i wszystko tworzy sam. A muzyka ta, to połączenie elektroniki, ambientu, downtempo i minimalizmu.

Zaczniemy na spokojnie, od utworu "Keine Angst". Kompozycja zaczyna się pianinem, melancholijną melodią a z upływem czasu z tła dochodzą odgłosy kolejnych instrumentów i syntetycznych smyczków.

Kolejna, tym razem bardziej ambientowa kompozycja z genialnymi instrumentami smyczkowymi. Utwór "Zum Greifen Nah". Świetna melodia, powtarzająca się przez cały utwór.

Również padająca w ucho jest kompozycja o tytule "Oktober". Tu również mamy świetne instrumenty smyczkowe i wpadającą w ucho melodię. Całość dopełnia delikatna perkusja i bas.

Następny utwór to "Im Lichte Des Anderen". Ponura, ambientowa kompozycja z melodią zbudowaną na syntetycznych smyczkowych instrumentach, która narasta stopniowo, aż do końca utworu.

A na koniec kolejna niespokojna kompozycja, utwór "Einsame Wandeln Still Im Sternensaal". Powolny i flegmatyczny utwór z przeplatającym się w tle, ledwo słyszalnym pianinem.

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka

#oswiadczenie

#wpadlomiwucho

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin

25. Unkle

26. Lia Ices

27. Quantic / The Limp Twins

28. Jacaszek

29. Bajzel
Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 30, Bersarin Quartett. Subskrybuj tag: #wpad...

źródło: comment_1Atod6iWc4RSPl3shecSto9dolYLiBrb.jpg

Pobierz