Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przyszedł do mnie #tablet HP Stream 7 z pełnym #windows 8.1. Kupiony z myślą o kanapie w salonie - przeglądarka, Facebook, Skype, Wykop, IMDB, Shazam itp. Tyle mówią że taki fajny system, więc postanowiłem dać szansę, zwłaszcza że to nie miało być narzędzie pracy. Tak więc szybka #recenzja

Wrażenia - technikalia:
- tablet jest kobylasty - ciężki, gruby i ogólnie niewygodny w trzymaniu. To mój stary 10" iPad 1 jest lżejszy i lepiej się go trzyma, że o iPad mini nie wspomnę.
- "szorstki" i mało precyzyjny ekran
- łapie odciski palców na potęgę
- grzeje się - nawet przy nicnierobieniu

Wrażenia soft:
- poplątanie z pomieszaniem. Raz jest metro, raz pulpit. WTF?
- elementy na ekranie często nie dostosowane do obsługi palcem.
- dostępność aplikacji mizerna
- aplikacje często długo się uruchamiają.
- nieintuicyjna obsługa

Po godzinie walki jak zmienić język oraz kolejnych 2 godzinach klikania właśnie wypełniłem formularz zwrotu i umówiłem kuriera na jutro... Nigdy więcej #windowsphone

#bojowkawindowsphone #pokazzakupy
Diabl0 - Dzisiaj przyszedł do mnie #tablet HP Stream 7 z pełnym #windows 8.1. Kupiony...

źródło: comment_5b9yniY94ZmdT8Mz6VNyyeWTKfDPHs4l.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brmstufldigart: 79 euro. Chyba że ktoś z #wroclaw chce to zapraszam. Nie kupowałem żeby zarobić, kupowałem aby sprawdzić, i jeśli zda egzamin używać jako podręczny tablet w salonie przy kanapie, bo nie zawsze chce się podchodzić do komputera, a telefon bywa za mały.

@JogurtMorelowy: Oba. HP za cieżką grubą konstrukcję, MS/WP za kiespki system.

@kolczan_prawilnosci: nie jestem ekspertem i nie rozróżniam tych całych RT,
  • Odpowiedz
@damnhard: 79 euro. Ale nie wiem czy nie lepiej ci samemu zamówić, bo tam dochodzi jakieś office 360 czy coś takiego, i pewnie jest przypisane do konta na które był zakup.
  • Odpowiedz
aplikacje często długo się uruchamiają.

- nieintuicyjna obsługa


@Diabl0: Generalnie na windowsie otwierają się szybko, ale jak do nich wracasz, to się odświeżają dlatego sprawia to wrażenie, że działają wolno. Windows ma taki system hibernowania apek, żeby nie zajmował pamięci (w przeciwieństwie do Androida, którą ja pożera).

A co do obsługi to często jest to kwestia ludzi, którzy się przyzwyczajeni do Androida.
  • Odpowiedz
kup tablet wartosci 1/3 ipada, mow ze ipad lepszy (,)


Nie porównywałem systemów - porównywałem wagę i wygodę trzymania. Porównywałem z iPadami bo mam je w domu i mogłem to zrobić bezpośrednio. Jak cię pocieszy to jest też cięższy i grubszy niż Huaweii 7" (nie wiem który dokładnie model) który też jest urządzeniem budżetowym.

jezeli to windows 8.1 pelny a nie rt to chyba wiekszej bazy aplikacji to
  • Odpowiedz
@Diabl0: jaki k---a #windowsphone ? przecież tam jest pełny windows 8.1 także o jaką mała dostępność aplikacji chodzi ?! czego nie masz na windowsa ? XD możesz sobie pobrać class shell - to nie będziesz mieć metro o ile go nie odpalisz, długo uruchamiające się aplikacje - przecież na androidzie za tyle uruchamiają się jeszcze dłużej XD ja na 10 calach bez problemu obsługiwuję spotify, wykop na tablecie
  • Odpowiedz