Wpis z mikrobloga

OGŁOSZENIE BEZPŁATNE

Ile zwrotu podatku powinieneś dostać? Jak dużo zabiera ci państwo? W jaki sposób wypełnić ten formularz i kiedy dostanę przelew z moimi pieniędzmi?

Jeżeli Mireczki chcą wiedzieć, to zapraszamy, wzorem roku ubiegłego, na AMA dotyczące rozliczeń rocznych, czyli PIT. Już za tydzień w czwartek, czyli 16 kwietnia, od godziny 11.

#ama #podatki #pit #prawo #ekonomia #bankier #mirkoekonomia
  • 10
@bslawek: stary trick mówił, żeby założyć wspólne konto z kimś z rodziny np. mamą, przelać tam hajsy, a mama przelewa na swoje, albo swoje z ojcem. Unika się w ten sposób podatku od darowizny. Można chyba też spróbować z zagranico.

*ale nie wiem czy to tak jeszcze działa. Teoretyk nieżonaty here - jak przyjdzie co do czego to będę forsował intercyzę.
@Bankierpl: dajcie info jak dostac wieszy zwrot, oczywiscie na wykopie sporo uczniów i studentów wiec zazwyczaj bez umowy, czy da się wyciągnąć więcej niż te ok 500zł ?
jak to jest z podatkiem z UK vs polska, jak ktos tam pracował to musi tu jeszce płacic ?
@Bankierpl: Będzie z mojej strony pytanie:
Mam jednoosobową działalność. Dostawałem od pracy dopłatę do Multisport i opieki zdrowotnej. Liczyłem to na firmę i płaciłem podatek.
Na koniec roku dali mi PIT od osoby fizycznej z tym Multisportem i opieką zdrowotną. Co mam drugi raz zapłacić PIT? Jak nie zapłacę to mi kontrolę zrobią w firmie a tego nikt nie lubi. A zgodnie z przepisami muszę to na firmę rozliczać zgadza się?