Wpis z mikrobloga

Ale kisnę na wykopie niby sami programiści zarabiający po 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°), kiedyś była podwyżka w #mbank i na głównej oczywiście gównoburza, że hurr durr kradno nasze piniondze i każdy pisał, że odchodzi stamtąd, usuwa konto i idzie do #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank bo tam za darmo konto jest. Parę dni temu okazało się, że w #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank jest podwyżka i znowu to samo - gównoburza i że wszyscy odchodzą do jakiegoś #smartbank bo tam za darmo dajo. Za jakiś czas jak smart bank zbierze odpowiednią ilość klientów to też pewnie wprowadzi jakieś opłaty i znowu będzie #gownoburza i hurr durr uciekam z moimi milionami xD I tak ciągle. Dzisiaj znowu wykop na głównej, że #mbank wprowadza podwyżki - przecież każdy wcześniej pisał, że zamyka tam konto więc nikogo już to nie powinno już dotyczyć przecież:) Jak dla mnie zmienianie konta, bawienie się w rozwiązywanie umów i otwieranie nowych, od nowa przyzwyczajanie się do systemu tylko po to by znowu mieć za darmo, a nie płacić 5 czy 6 zł to cebulactwo najwyższego poziomu. A przecież każdy bank takie opłaty wprowadzi, również smart bank. Jeszcze rozumiem jak ktoś ma dodatkowe nieużywane konto gdzie jest podwyżka to ok. Ale zmieniać główne konto co parę miesięcy? W dodatku w każdym banku można tych opłat uniknąć wystarczy zrobić transakcje kartą na 200 czy tam 300 zł gdzie dla przeciętnego użytkownika nie jest to żadnym problemem. #banki #bankowosc #cebulaki
  • 14
@nieocenzurowany88: 1. nie generalizuj
2. przywiązuj się do marki jak tak bardzo ci to odpowiada, tylko żebyś się któregoś dnia nie obudził, że twoje konto, co to tylko 5 złotych płaciłeś, po kilku takich zmianach pożera co miesiąc parę dych
@nieocenzurowany88: ja mam w WBK bo mają wplatomat u mnie w mieście i fajną apke mobilną. Mam konto godne polecenia. Ostatnio weszła opłata 7 zł za kartę co dla studenta jest niemało (choć dużo też nie), ale wychodzę z założenia że nie ma nic za darmo, wiec każdy bank jakoś musi zarobić na mnie... Wiec po prostu zaakceptowane, że karta kosztuje i przynajmniej wypłacam sobie z euronetu bez opłat ;)
@padobar: ale wiesz, że każdy bank teraz ma praktycznie już opłatę za tą kartę...? Kwestia wyboru ile wyrobisz płatności, bo w #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank to tylko 200 zł co jest kwotą dość niską. W ING masz 300 zł, a teraz w Deutsche Banku aż 700!
Uciekanie z jednego banku do drugiego nie ma większego sensu, bo to jak z deszczu pod rynnę. A jeśli ktoś nie wyrabia tych 200-300 złotych w miesiącu to
@seeksoul: 100 zł też kasa.. jeżeli jest za darmo to takich studentów bank sporo nazbiera. Poza tym to tylko jedna grupa klientów a takie oferty kont bank musi analizować całościowo czy im się to opłaca.

Szkoda że nie ma takiej oferty w której karta byłaby bezpłatna np. przy utrzymaniu jakiegoś salda na koncie lub wpływy miesięczne o jakiejś wysokości - skorzystałbym.
O jakich studentach tu mowa? Mam kilka tysięcy wpływów co miesiąc + jakieś przelewy wychodzące ale karty używam raz na ruski rok bo zwyczajnie gotowką wygodniej. Kartę wkładam najwyżej do bankomatu raz na miesiąc-dwa.

Czy 6 zł to dużo? Nie. Czy chcę stałą opłatę za usługę która jest mi zbędna? Zdecydowanie nie.