Wpis z mikrobloga

Heheh.
Kolega z pracy postanowił teściowi linuxa zainstalować na nieużywanym kompie, no bo tylko do internetu potrzebny a z "wypożyczalni" nie chciał, no spoko.
Odpalił ubuntu live cd, wszystko działa pięknie, internet jest, to stwierdził że instaluje.
Po zainstalowaniu i odpaleniu, po podłączeniu kabla sieciowego po 2 minutach ubuntu się zawiesił, reset, i to samo, bez podłączania kabla sieciowego działa normalnie, po podłączeniu 2 minuty i zwiecha systemu. Na live cd działa na kablu bez problemu, myślał że to dysk może skoro z live cd działa, zainstalował na innym dysku, to samo.
Ludzie, mamy 2015 rok, takie rzeczy jak karty sieciowe to powinny działać jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linux #roklinuxa #heheszki
  • 30
@ihwar: Wiesz ile jest chipsetów do kart sieciowych? pierdylion
Nikt nie wpadł na standaryzację, to są problemy

Oczywiście przypuszczam, że problemem jest instalacja Ubuntu, a nie "Linuksa", bo jak wiemy - Ubuntu ssie
@0bj9y3m: Wlasnie, albo linux, albo ubuntu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ihwar: @Szarlejowiec: Jakby nie patrzec, siec "naturalne przedluzenie" systemu Linux. W Windowsach siec zostala pozniej zaimplementowana. W unix/linux nawet, jak jestes offline, to laczysz sie sam ze soba poprzez petle zwrotna (loopback)
@Szarlejowiec: Nie wypowiem sie, bo nigdy zadnych debianowych nie uzywalem powazniej. Zwracam tylko uwage, ze Linux to system od podstaw stworzony do komunikacji i pracy w sieci - do zastosowan sieciowych i serwerwowych. Ze od lat probuje sie zrobic z niego desktop, to inna historia. Zatem powyzszy problem nie jest z powodu "bo Linux" - bo to sie kloci z historia w ogole ;-)
@Szarlejowiec: Strachu nie ma z zejściem, jedyne co to stare pakiety, które wkurzają moim zdaniem desktopowców, ale Stable jest bezpieczny i stabilny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po prostu 90% problemów z Ubuntu to to, że używa się Ubuntu
Przypomniało mi się, jak robiłem znajomym aktualizację Minta - system stabilny i bezpieczny aktualizacji nie przeżył ...
@cruc: @wytrzzeszcz:
nikt nikogo w #!$%@? nie wali, nie wiem jaka karta bo to nie mój komp - na live cd dziala, po instalacji wywala system, to chyba wystarczająco dużo mówi

a sam miałem kiedyś podobną sytuacje tylko z fedorą koło 2008 roku, wifi nie chciało działać, tzn niby działało, ale nie widziało żadnej sieci 3 dni się męczyłem ale w końcu uruchomiłem
@wytrzzeszcz:
byl zawieszony interface, nie wiem czy próbował przełączać się na konsolę - ale przecież nie o to chodzi generalnie, ja nie mam nic do linuxów/unixów, sam nawet mam na jednym sprzęcie, ale od lat powtarzane jest że to już nie jest to samo co kiedyś (jak chociażby aurox na 8 cd super hiper gui ale cd trzeba było montować ręcznie z konsoli za każdym razem) że to jest już teraz