Wpis z mikrobloga

Mirki mam spory problem. Jestem w Rzymie. Odwiedzam siostrę, a przy okazji takie wakacje #firstminute. Dziś zajumali mi portfel z prawem jazdy, dowodem, kartami płatniczymi, polską kartą SIM i biletem miesięcznym. Policja dała tylko kopię protokołu (chyba). Pytanie - co robić? W piątek rano muszę ciapnąć 2000 km do Polski (swoim autem za kółkiem) a dokumentów brak. W konsulacie mogę umówić wizytę na 17.04 żeby wyrobić paszport tymczasowy, ale w tedy, to ja już w Polsce będę. Jak żyć, co robić? W konsulacie przyjmą mnie bez kolejki? Wydadzą paszport tymczasowy na podstawie notatki policyjnej? O ile jechać bez papierów przez Włochy, Czechy i Polskę się nie boję, to już w razie kontroli w Austrii kaplica. :/ Podobno u nich gorzej niż za Hitlera, a mandaty srogie. Doradźcie coś, albo przynajmniej pocieszcie. #smutnazaba #pytanie #rozterka #turystyka #podroze #porada #wlochy #zlodzieje
  • 4
@Rud0brody: Nie wiem jak wyglądają realia we Włoszech, ale podobną sytuację przerobiłem w Hiszpanii. W skrócie napiszę tylko, że na podstawie protokołu z policji i mojego oświadczenia, że termin wyjazdu (następnego dnia) nie może być zmieniony konsulat w Madrycie wydał mi paszport tymczasowy w 40 minut, bez żadnej umówionej wizyty. Koszt - 40EUR + zdjęcia paszportowe.

Nikt się na mnie w okienku nie obrażał, nie robił łaski i nie zadzierał urzędniczego
@lamernoire: Poszło lepiej niż myślałem. Poszedłem do konsulatu, powiedziałem, że pilna sprawa. Wypuścili bez gadania. Wypełniłem wniosek. Napisałem oświadczenie. Zapłaciłem 40 ojro. Następnego dnia odebrałem. Wielkie dzięki za pomoc cumplu Dziś poskładałem wnioski o dowód, prawko i wziąłem duplikat SIM. Wszystko gładko poszło. W drodze powrotnej ani jednego Policjanta nie widziałem, nie licząc Polski. #wesolazaba