Wpis z mikrobloga

potrzebna pomoc ;) #fizjo #fizjoterapia #silownia
jestem na 2 roku fizjo więc mam lekkie przypuszczenia co to może być no ale lepiej zapytać bo wiem że mamy tutaj fizjo ;)
promieniujący ból barku lewego a dokładniej aktonu środkowego, nawet trochę poniżej jego przyczepu na guzowatości naramiennej, podczas wyciskania na płaskiej, i skos góra, ból, mrowienie?parestezje? ustąpiły dzisiaj po 3-4 minutach, w sumie to już od kilku tygodniu odczuwam bark, nawet w domu, czuje po prostu że coś z nim nie tak, ostatnio na uczelni badał mnie fizjo, i wyeliminował punkty spustowe na dźwigaczu łopatki, MOS i piersiowym większym, lewa łopatka podczas odwodzenia ramienia odstaje bardziej niż prawa, poza tym jej kąt dolny jest przesunięty o ok 2cm w lewo w stosunku do prawej łopatki, pewnie wina dźwigacza łopatki ale punkt spustowy już wyeliminowany. Odczuwam też dziwne uczucie pod łopatką od strony przyśrodkowej. Przy okazji lewy bark był lekko wysunięty do przodu ale po terapi na punktach jużjest dużo lepiej.
i moje pytanie, może to nerw pachowy jest uciskany? a jak nie to co powoduje taki ból podczas wyciskania, najbardziej na skosie. i od razu mówie, tak rozciągam sie, roller prawie co drugi dzień, mobilizacja, stabilizacja, rotator cuffs od jakiegoś czasu poszlo dopiero,
  • 8
@lonelyman: sprawdziłbym na początek dwie równie prawdopodobne rzeczy: ból od odcinka szyjnego kręgosłupa lub naramienny. Potem podłopatkowy, też prawdopodobny.
@piciek: przy zakładaniu ramienia na grzbiet, jakbym chciał się podrapać ręką od góry po szyi, po chwili odczywam ten sam ból co przy wyciskaniu, teraz sprawdziłem-czyli podłopatkowy, ale co z nim :D
@lonelyman: Może to być wina zablokowania segmentu C5/C6. Musisz znaleźć terapeutę manualnego lub osteopatę, żeby dokładnie sprawdził i wykonał manipulację. Na zablokowanie tego segmentu wskazują parestezje, mrowienia. Nawet jeżeli jest to mięsień podłopatkowy to i tak manipulacja odcinka C5/C6 powinna pomóc, gdyż jest zaopatrywany przez nerwy z segmentów C5-C7. Żeby sprawdzić czy sprawa dotyczy mięsnia podłopatkowego przy opracowywaniu punktu spustowego dołu pachowego wystąpi ból mniej więcej po tylnej części mięśnia naramiennego,