Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 29, Bajzel. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Moim celem będzie przedstawienie tu utworów muzycznych oraz artystów, których ciężko byłoby znaleźć w radiu czy tv, a którzy tworzą na tyle interesującą muzykę, że warto ich posłuchać. Słucham tych artystów od lat a mimo to, co i raz udaje mi się nimi kogoś zaskoczyć, bo ten ktoś nic na ich temat nie słyszał. A listę artystów, którymi chciałbym się podzielić mam długą. Miło też będzie jeśli okaże się, że artystę którego prezentuje - Ty doskonale znasz. Zatem, zaczynam...

Dzisiaj ponownie trzymamy się cytatu "cudze chwalicie, swojego nie znacie". Dzisiaj będzie artysta, który jest człowiekiem orkiestrą. Sam komponuje, nagrywa, tworzy i pisze teksty. Ten jednoosobowy zespół nazywa się Bajzel i pochodzi z Poznania. Dotychczas ukazały się jego trzy długogrające płyty. Wszystkie na bardzo wysokim poziomie.

Zacznijmy od kompozycji z najnowszej płyty, tytuł utworu to "G---o". Bardzo swojski i przyjemny tytuł. Kompozycja również jest bardzo fajna. Mamy gitarowe riffy, instrumenty dęte i zadziorny tekst. Mój numer jeden.

Kolejna kompozycja z tej płyty nosi tytuł "Sny". Przyjemna kompozycja w klimacie reggae. Falujące brzmienia gitar, delikatna perkusja. Wpada w ucho.

Utwór "Melodia" to z kolei szydercza kompozycja, wyśmiewająca zbliżone brzmienia rozmaitych kompozycji, gdzie w każdej używa się tych samych dźwięków, czy gdzie znajdziemy podobne teksty, albo takie "o wszystkim i o niczym".

Dla kontrastu, teraz kilka kompozycji z drugiej płyty Bajzla.

Na początek utwór "Pociąg". Fajne rockowo-gitarowe brzmienie z przyjemną dla ucha perkusją.

Kolejną ciekawą kompozycją na płycie jest utwór "Wsioryba". Również rockowe brzmienie z fajnymi riffami.

I jeszcze utwór "Nie Znikaj". Powolna, rozlazła, melancholijna kompozycja, nabierająca tempa pod koniec.

A na koniec jeszcze (na szybko) parę kompozycji z debiutu, którego kompozycje są anglojęzyczne.

Utwór "Dancing Girl", "Go" i "Bull Shit (z bardzo fajnym basem).

Ciekawostki:

Wszystkie płyty Bajzla, można odsłuchać w całości na jego kanale YouTube. Tu płytę "Bajzel", tutaj płytę "Miłośnij" a tu "Małą Wulgarię".

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka

#oswiadczenie

#wpadlomiwucho

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. Emancipator

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin

25. Unkle

26. Lia Ices

27. Quantic / The Limp Twins

28. Jacaszek
Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 29, Bajzel. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

...

źródło: comment_1wfBXJm09w01WlxFZDLhx7CoxVZ498m9.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach