Wpis z mikrobloga

Tak w ramach jeżowania nagrałam 20 minut z życia jezyka ;D Około 17 wstała, poleciała zjeść, napić się, załatwić i znowu w kimę. O 20 obudziła się o biega po sklepie ;D

Jeżu dostał kwaterę na parterze - zamieszkuje terrarium na dole, na regale, ma je ZAWSZE otwarte i wychodzi kiedy chce. Jednak cały dzień przesypia sobie w budzie, budzi się koło 17 i później dalej leci spać ;D Do tego całą noc śmiga po sklepie <3

Byłam w czwartek z Jeżyną u weterynarza. Miała przebytą grzybicę, pojechałam sprawdzić, czy wszystko ok. Okazało się, że jednak jeszcze coś tam ma na tym grzbiecie, dostała leki i za dwa tygodnie się widzimy z wetem. Mam teraz zalecenie kąpać jeża co 2 dni w Nizoralu. Nici z oswajania, jeż mnie znienawidzi ;D Ale chociaż zdrowa będzie :) No i 2 razy w tygodniu sprzątanie całego terrarium + odkażanie Virkonem... Fajnie będzie ;)

A tu filmik :3

#jez #jeze #szczecin #gadzibastion

@gravedigger @pankara @x-SANTA-x @leworwel @Papja @Cahir22 @Ranfun @Kodys @Queiroz @Jormungand @Turrsky @skrajnaa @Migfirefox: @foxmurder @JAmajki @nietopies @Maupolina @Pio23 @avible @kamdz: @Saute @speed306

Jak ktoś jeszcze jest leniem i nie sprawdza tagów, a chciałby być wołany - to śmiało pisać do mnie ;)
  • 15
@Khaleesi: no dobra, obejrzę bo jeżu jest naprawdę sympatyczny. Ale trzymam za słowo i czekam na filmik z fukaniem;) Pisałaś, że mało zawału nie dostałaś za pierwszym razem i jestem ciekaw co miałaś na myśli.
@Dabrus: to nic strasznego, ani troszkę! To takie... szybki wydech powietrza i taki szybki ruch jeżyka, taki TIK jakby ;) Pierwszy raz się przestraszyłam bardzo, bo nie wiedziałam, co to jest, ale teraz to już takie standard ;) Zawołam Cię, jutro będę w pracy, to nagram ;)
@Khaleesi: zmień podłoże na inne, najlepiej kup sobie pellet, najtaniej i najlepszy dla jeży bo nie wchodzi w kolce oprócz tego daj temu biednemu jeżowi wody do miski normalnie, nie widzisz jak się męczy żeby się napić
@Stefaniak91: Na trocinach jest mu ok, pellet jest twardy i wygląda na niewygodny, do tego ma pellet w kuwecie. Co do picia - u poprzedniego właściciela też miał poidełko i nie chciałam go przestawiać. Z resztą jeż i tak pije z psiej miski w sklepie (żaden pies tam nie pije, tylko jeż, miska leży, ma zawsze świeżą wodę, ale nie ma tam psów, więc została zajęta przez jeża). To samo z
@Khaleesi: ja ogólnie mam 3 jeże, kupiłem dziewczynie jednego i sie okazało, że zapyloną samicę kupiłem, z której wylazły 4 małe fajne mordki ( ͡° ͜ʖ ͡°) jedną samiczkę sobie zostawiliśmy i teraz kupiliśmy samca żeby hajs na wakacje zarobić ( ͡º ͜ʖ͡º) i ogólnie te nasze jeże to tylko miseczka jeśli chodzi o wodę, ten samiec JJ (dżejdżej) to potrafi cała