Wpis z mikrobloga

Tag #januszeblendera w tym wypadku ma dwa znaczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postanowiłem znowu wziąć się za grafikę 3D, bo na razie to umiałem podstawy podstaw. Trudno na yt o dobry tutorial modelowania samochodu - albo zbyt stara wersja programu, albo pokazane zbyt mało. Ze swoim szczęściem trafiłem na ten tutek: https://youtu.be/yL9PnSIdy_4 Przeglądam szybko, wygląda ok. Biorę się za oglądanie, zaczynam i widzę, że zostałem "oszukany" :C Mało co tam gościu pokazuje, ale sobie jakoś radzę.
Kompletnie nie wiem jak wymodelować lampę, jak się za to zabrać. Czy dawać osobno szkiełko z wierzchu, osobno żaróweczki i osobno lustrzane wnętrze? Jak potem zrobić, żeby to jeszcze wiarygodnie świeciło? ^^
#grafika3d #blender
Pobierz k.....a - Tag #januszeblendera w tym wypadku ma dwa znaczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postanowił...
źródło: comment_0mzVg7PmbyWPn1YzOlfdf19OP6HnH8dH.jpg
  • 4
@krytykujacy_zrzeda: lampy są trudne do zrobienia :p (zależy dla kogo, ale raczej są trudniejsze od jakiegoś elementu karoserii)

Tak, możesz tak zrobić. Dać szkiełko z przodu, wymodelować wnętrze i "żaróweczki".
Jak patrze, to nie są supertrudne, ale i tak się sporo namęczysz ;).

Możesz też polecieć w #!$%@? i dać samą teksture prosto ze zdjęcia i nie pokazywać modelu z bliska ;).
Pobierz Gorion103 - @krytykujacy_zrzeda: lampy są trudne do zrobienia :p (zależy dla kogo, al...
źródło: comment_Lbbugy7zXhoIP9NwNm1jEIG3BdW7SEWt.jpg
@Gorion103: dzięki ;) dobrze wiedzieć teraz o tym. Potem jakbym nakładał materiały itd. i byłoby coś źle przygotowane w modelowaniu, to nie chciałbym robić tego drugi raz. Robię to żeby się podszkolić, więc opcja z teksturą odpada :D
@krytykujacy_zrzeda: Samochód lepiej modeluj używając jakiegoś całkiem błyszczącego matcapa. Lepiej się wszelkie nierówności wychwytuje.
I chyba na Twoim modelu, widze, a raczej czegoś nie widzę. Zagięcie na masce i przodu, czyżby brak?

Miszczem nie jestem, wiec wstawiam pierwszego lepszego screena z neta coby poprzeć moje słowa, że wnętrze lampy normalnie modelujesz ;).
Pobierz Gorion103 - @krytykujacy_zrzeda: Samochód lepiej modeluj używając jakiegoś całkiem bł...
źródło: comment_PWhyzacvy3dqq2u8ay8aUmtfaXkvOGHB.jpg