Wpis z mikrobloga

@Rafau23: @Rafau23: Jest jeszcze ios i nie odrzucałbym go od razu.

Ogółem masz trzy platformy: googlowską (android), applowską (ios) i microsoftową (windows mobile). Każda ma własny "ekosystem" czyli zestaw aplikacji i narzędzi które działają tylko w danej platformie. Czyli wszystko co kupisz np na androida, będzie działało tylko na androidach, a na telefonach appla już nie.

Ogółem zalety i wady:

ios:
+ najlepsza jakość aplikacji
+ bardzo dobre sprzęty
+
@Rafau23: WindowsPhone jest stabilniejszy, prosty, zwykły telefon, ale niema na niego tyle aplikacji i gier co na Androida, znikome możliwości konfiguracji, zależy za ile chcesz telefon i do czego go potrzebujesz, pomocne przy wyborze może też być w jakich warunkach będziesz go głównie używał, np jak pracujesz na budowie, to niektóre telefony są na to zbyt delikatne
@mietko: Z androidem potrafię zrobić wszystko - mimo to obecnie sobie cenie wygodę i niezawodność sam mam Sony Z2 i Lumie 535 i mimo iż Lumia jest w cholerę gorsza technologicznie to łapie się że częściej sięgam po nią :)
@Rafau23: Do 500 androida który daje radę nie kupisz, chyba że używkę. Tanie androidy są koszmarne i będą działać wolniej niż Twoja nokia. Poważnie.

Najtańszy który jest rozsądny to Moto G 2, około 750zł na allegro z tego co widzę. I to jest naprawdę dobry telefon.
@mietko: W sumie... moto g1 na początek też da radę.

Samsunga nie mając przynajmniej 2k nie kupuj. Tylko te najdroższe dają radę a i to... tak sobie. Zaszalałem i kupiłem note 4 i niestety nawet nie instalując syfnych aplikacji i ogólnie dbając o ten sprzęt zaczynają się przycinki, zmułki...
@Rafau23: ja mam chinola (Overmax Etso). 4x1.3 + 1gb ram i 4gb wewnętrznej. Ogólnie za <500zł to jest bardzo fajny telefon. Jakby mi nie zależało na dużym ekranie (5.5") to bym brał S3 mini. Tylko Android jest trochę jak Windows na PC (przynajmniej stary, bo dawno nie używałem). Jak zaniedbasz, to tylko factory reset uratuje :D