Wpis z mikrobloga

Takie małe ku przestrodze.

Chciałem sprzedać/wymienić nóż na CSGOLounge. Zaprosiła mnie jakaś "dziewczyna", która zaoferowała 75 dolarów. Zażądałem pieniędzy na Paypal i obiecałem wysłanie noża po zaksięgowaniu wpłaty u mnie na koncie bankowym. Zgodziła się, ale miała wątpliwości i prosiła o udowodnienie tego, że nie jestem oszustem. Pożartowaliśmy, że przecież nie jestem Rosjaninem. Zaoferowała pośrednika ze strony SteamRep. Nigdy nie wymieniałem się w ten sposób, ale chwilę poczytałem i uznałem, że jest to dosyć dobry pomysł. Obie strony powinny dzięki temu czuć się bezpiecznie. Do czatu dołączył jeden z administratorów - Penguin The FIuffy. Krótka rozmowa, później potwierdzenie moich danych i tego czego dotyczy wymiana.
Admin wysłał mi link do oferty na Steam abym przekazał mu nóż. Zapytałem go skąd mam mieć pewność, że i on nie jest oszustem. Odpowiedział i zalinkował do strony ze spisem adminów SteamRep.
No faktycznie, jest na tej liście. Jego profil nie wygląda podejrzanie. W dodatku ma dziesiątki, jak nie setki komentarzy pozytywnych. Ale, że nie należę do ludzi zbyt naiwnych... sprawdziłem dokładnie link do profilu.

steamcommunity.com/id/PenguinPrince/ - link do profilu ze strony SteamRep oraz...
steamcommunity.com/id/PenguinisPrince/ - link do profilu osoby, która ze mną rozmawiała.

Cóż. Wyraziłem na czacie żal z powodu tego, że nie jestem idiotą i dziś złodzieje nie zarobią. Po chwili zostałem usunięty ze znajomych na Steamie. Bez słowa. Oszust ma idealnie podrobiony profil prawdziwego "Pingwina".

Także uważajcie i zwracajcie uwagę na dosłownie wszystko podczas wymian. Co jakiś czas czytam o tym, że ludzie zostali okradzeni, ale winni oni są sami sobie.

Oczywiście cała rozmowa wyglądała "profesjonalnie". Nawet kiedy czekaliśmy na pośrednika idiota ja zszedłem z ceny o $10, bo pazerny nie jestem, a chciałem być miły.

[ #csgo | #gry | #csgolounge | #steamrep ]
Pobierz U.....m - Takie małe ku przestrodze. 

Chciałem sprzedać/wymienić nóż na CSGOLounge...
źródło: comment_oQ6IsV72B7BZlW7fuxXA0UKxTPPjt5Ak.jpg
  • 11