Wpis z mikrobloga

Jeśli macie dzieci lub planujecie mieć, nie wrzeszczcie na nie, nie krzyczcie, kiedy się pomylą, nie przepytujcie z materiału do nauki z krzykiem.
Zdecydowanie #niecoolstory Dziewczynka dzisiaj dostała na zajęciach ataku histerii ze strachu przed ojcem, który będzie ją potem przepytywał, a ona nie była pewna czy dobrze odpowie. Na sugestię, że może odbierze ją dzisiaj mama, odpowiedziała tylko, że "mama też krzyczy" i dalej zanosiła się płaczem. Dziewczynka jeszcze nie chodzi do szkoły, jest w zerówce.

Nie róbcie tak. To jest złe. Bardzo złe i odbije się w dalszym życiu.

#kasikuczymatematyki #dzieci #nauka #rodzice
  • 152
  • Odpowiedz
@LastCookie: z matką. Podobna akcja była rok temu, ale szybciutko się uspokoiła i myślałam, że problem zniknął, bo do dzisiaj nie wrócił. Najwyraźniej jednak jest wciąż obecny.
Szczerze mówiąc kompletnie sobie tej rozmowy nie wyobrażam, ale nie mam wyjścia.
  • Odpowiedz
@LastCookie: wydaje mi się, że to nie jest dobre wyjście- nie mam dzieci, wyglądam dość gówniarzowato, może to być dziwnie odebrane. Padły też hasła podczas uspokajania dziewczynki "nie jestem mądra, nic nie umiem, nie potrafię niczego", wyjdę raczej od tego, od jej samooceny. Muszę to jeszcze przemyśleć jak to dokładnie rozegrać, widzę się z nimi za tydzień- mam nadzieję, że matka ją odbierze, nie ojciec.
  • Odpowiedz
@Stekso: mam zajęcia pozalekcyjne, dzieciaki je uwielabiają- uczą się, ale wszystko poprzez zabawę, jak tylko chcą przychodzić, to zajęcia mimo wolnego robię. Z tym, że jak widać niektórzy rodzice pomimo tego ostro cisną :/
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: no ale może się okazać, że nawet jak matka się przejmie to i tak nie wpłynie na ojca. Może jest gdzieś obok psycholog, żebyś mogła podpytać, jak porozmawiać z rodzicami? Jak się nie przejmą, to będzie miała nieźle przerąbane.
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: no najlepiej właśnie żeby to ojciec się przejął i żeby to z nim porozmawiać. Jak nie chcesz jej dowalić to nie powtarzaj jej słów tylko skup się na tym, jak się czuje (ma niską samoocenę, płaczliwie reaguje, itd.)
  • Odpowiedz