Wpis z mikrobloga

@Adams_GA: Dlaczego? Sędzia musi zezwolić na rozpoczęcie gry kiedy drużyna która straciła jest gotowa a piłkarze przeciwnika są na swojej połowie. To że jacyś członkowie sztabu byli na murawie nie ma znaczenia.

@No25: Fair play to nie było na pewno.
  • Odpowiedz
@Bartoni: @No25: @Minieri: nigdy nie widziałem takiej sytuacji, raz tylko jak Hans Jorg Butt wracał po strzelonym karnym. Z drugiej strony nie ma czegoś takiego że musi poczekać na gotowość bramkarza? Czy to tylko przy rozpoczęciu meczu albo połowy?
  • Odpowiedz
@Adams_GA: Nie musi. Tak jak pisałem - musi rozpocząć grę kiedy drużyna która która ma rozpoczynać jest gotowa, a piłkarze rywala są na swojej połowie.
  • Odpowiedz
@nomadicgoogler: W przepisach jest wyraźnie napisane że sędzia może, ale nie musi (dopóki nie ma wpływu na przebieg akcji) przerwać gry kiedy na boisku znajduje się osoba nieuprawniona. Domyślam się że odnosi to się również do rozpoczęcia gry. Gol prawidłowy.
  • Odpowiedz
@Minieri: Nie jest prawidłowy - jestem byłym sędzią [tylko okręgówka] ;)
Po golu gra musi być wznowiona na gwizdek. On nie miał prawa tego robić, bo na boisku były osoby nieuprawnione do gry. Jak osoba nieuprawniona wbiega na boisko, to jest gwizdek i rzut sędziowski- więc w ogóle nie miał prawa wznawiać gry.

Gola uznał, ale błąd sędziego jest.
  • Odpowiedz
@nomadicgoogler:
W sumie cieżko to jednoznacznie ocenić bo o wznowieniu z nieuprawnioną osobą na boisku nie ma mowy w przepisach natomiast jeśli mówisz, że jak wbiega osoba nieuprawniona to gwizdek nie jest natychmiastowo konieczny (też jestem sędzią)

Jeżeli osoba oficjalnie towarzysząca drużynie wejdzie na pole gry:

-Sędzia musi przerwać grę – jednak nie natychmiast, jeżeli osoba ta nie wpływa na przebieg gry, > względnie jeżeli istnieje możliwość zastosowania korzyści.
  • Odpowiedz
@nomadicgoogler: Ma prawo. W przepisach jest wyraźnie napisane że grę musi przerwać natychmiast tylko kiedy taka osoba ma wpływ na grę, w innym wypadku może poczekać. Z oficjalnych przepisów FIFA:

If an outside agent enters the field of play:

- the referee shall stop play (although not immediately if the outside agent does not interfere with the play).
  • Odpowiedz