Wpis z mikrobloga

Parę miesięcy temu głośno było o niemieckim filmie "Nasze matki, nasi ojcowie". O tym, że wybiela winę Niemców, że my powinniśmy zrobić film o tym jak było naprawdę. Otóż wczoraj o 20, niemiecka "jedynka" pokazała film fabularn pt. "Nackt unter Wölfen". O obozie zagłady w Buchenwald. Film był do bólu szczery. Tortury, poniżenia, głód. Parę milionów Niemców to oglądało. Jestem pewien, że ciężko było im ślinę przełknąć. Moim znajomym było bardzo glupio. Zaraz po filmie był jeszcze dokument, który podał konkretne liczby i fakty. Szkoda, że nasze media podają tylko jedną stronę medalu. Niemcy zaklamuja historię, hurr durr. Gowno prawda. Niemcy do dziś sie tego wstydzą. Nie stronią od dyskusji na ten temat. #historia #feels #dyskusja
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@Gladius71: jasne. Wszędzie się tacy znajdą. Ale u nas też nikt z SB nie współpracował i nikt na sąsiadów nie donosił.. nie chce ich wybielac. Nic z tych rzeczy, to co zrobili nie zostanie wg mnie zapomniane. I to sami Niemcy na to nie pozwolą.
  • Odpowiedz
  • 2
@Gladius71: tym bardziej ich to boli. I o to mi chodzi. Tylko tak serio, mamy jakikolwiek wpływ na to co robili nasi dziadkowie czy rodzice? Co my teraz możemy zrobić? Po wojnie Niemcy nie ukrwali zbrodni ani ludzi za to odpowiedzialnych. A do tego teraz 70 lat po wojnie finasuja z podatków film, który w Polsce byłby wyświetlony po 23 za swoją brutalność. Naprawde polecam
  • Odpowiedz
@PandaBear: Ukrywali..urywali. Kilka dni temu zmarł SS oskarżony o zbrodnie wojenne. Nigdy nie osądzony. Taka ciekawostka - byli SS-mani mają wyższe emerytury niż więźniowie obozów koncentracyjnych.
  • Odpowiedz
@hacerking: to średnie filmy. To są filmy o których reżyser z normalnym dorobkiem powiedziałby: Oj tam, nie jest tak źle, zrobiliśmy średniawkę przez którą nie zbankrutujemy, a teraz czas na coś lepszego.
Zresztą to że te filmy nie są w całości #!$%@? doskonale pokazuje, że przy niektórych produkcjach (na szczęście), reżyser ma najmniej do powiedzenia.
  • Odpowiedz