Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale #bytom #slask #tvn

Kilka lat temu pochowalem ojca,w zakladzie pogrzebowym w Bytomiu.W dniu wczorajszym w programie UWAGA przedstawiony byl reportaz o praktykach stosowanych w tym zakladzie pogrzebowym.

Kilka praktyk stosowanych:
- spalano na raz po kilka zwlok
- w urnach mogly znajdowac sie prochy kilku osob,lub calkowicie innej.
- do urn sypano co tylko bylo,nawet smiecie z podlogi
- spalano po kilka cial na raz zeby sobie pracownicy mogli wczesniej wyjsc z pracy.
- w pokoju w ktorym ostatni raz widzi sie trumne ktora wjezdza do spopielenia.po zaslonieciu zaslon (czyli niby po wprowadzeniu ciala do pieca);zwloki byly transportowane do piwnicy zeby poczekac na swoja kolej; do urny pakowali co bylo byle tylko rodzina wyszla z zakladu pogrzebowego.Prochy tej osoby otrzymywala inna rodzina.
- najprawdopodobniej zdarzaly sie rowniez przypadki pochowku nie tych osob.Czyli ludzie chodza palic swieczke obcej osobie.

Jaka trzeba byc k...a zeby dla kilku zlotych robic takie rzeczy? Gdzie godnosc czlowieka i poszanowanie prochow po smierci? Pisze pod wplywem emocji,wiec wybaczcie ewentualne bledy.
  • 59
  • 0
@sok: konkurencja weszla na rynek,ujawnila czesc.Czesc osoby ktore chowaly bliskich (pochowali mame o 9 a na jakims tam zdjeciu robionym przez zaklad byla kartka z godzina pozniejsza)
  • 0
@flejwaflejwaplejapleja: Jesli wola mojego ojca by byla taka zeby rosypac prochy na morzu to bym ja spelnil,tylko ze to raczej (moim zdaniem) zyczenie osob ktore maja cos do czynienia z morzem.Symboliczny nagrobek jak najbardziej jestem w stanie zrozumiec....tylko idac tym tropem.
Moim ostatnim zyczeniem jest zeby np.moj syn rosypal prochy na morzu.Spelnia moja ostatnia wole,wtedy przychodzi wiadomosc ze byc moze rosypal prochy kogos innego? Niby spelnil wole ojca,ale jednak....
  • 0
@cadcadcad: jednak nie moze do mnie dotrzec ze w geobie moga byc prochy innej osoby.Ludzie placa duze sumy za pochowek,kto chowal bliskich wie jak zdzieraja pieniadze np.wynajecie kaplicy na 15 minut 450zl, metalowy krzyz 400zl.