Wpis z mikrobloga

Drodzy państwo, przedstawiam wam wykopowego, ruskiego trolla, użytkownika Masatoshi. Gdyby nie ilość plusów, jakie dostaje w swoich komentarzach, to bym olał, ale niestety pełno ludzi daje się nabierać na tę propagandę w ramach narzekania na Polskę i Polaków.

Konto założone 25 maja 2014 r., w dzień zwycięstwa Poroszenki w wyborach prezydenckich na Ukrainie. Przypadek? Może taki jak konto założone przez innego ruskiego trolla, konradinio, 2 dni po aneksji Krymu przez Rosjan.

Przykładowe wypowiedzi Masatoshi, kategoria podburzanie Polaków i burzenie zaufania społecznego dla władzy i polityki (notka dla zwolenników opozycji - gdyby rządził PiS, albo Korwin, ruskie trolle burzyłyby zaufanie do wyżej wymienionych w takim samym stopniu).

Tylko wojna i wymordowanie klasy politycznej ma szansę zmienić ten kraj na lepsze.


link

No i #!$%@? z tym wszystkim. Janusz nie pluje na Rosję. Nie będę głosował!!!!!!!(foch #!$%@? polaczka)


link

Ta. Bo nasze wojsko obstawi całą granicę. Ten kraik nic nie potrafi zorganizować, a ty tu sugerujesz, że zamkną granicę. lel Wszystko będzie dalej działać, tylko, że z utrudnieniami. Tych co zostaną i tak nie zmuszą do obrony tego gówno kraju.

Na Ukrainie wszystko działa, w Syrii działa. To i u nas będzie działać.

link

Polacy to #!$%@?ły naród. Już za parę miesięcy kolejne 4 lata wspaniałych rządów PO i PSL.


link

Heh. Polactwo wytyka durnoctwo Rosjanom. Bezcenne. Przygarnął kocioł garnkowi, #!$%@? mać.


link

Typowe Polactwo. #!$%@?, że mamy marny rząd, ale mordki słodkie i obietnice są! Wybielanie Niemców to plaga i chociaż ten portal jest pełen pseudointelektualistów, w życiu nie spodziewałbym się takich #!$%@? komentarzy na temat Niemców i Rosjan. Propaganda czyni swoje.


link

Czyli płacili niecałe 18zl? No jasne... News skierowany do durnych Polaków, którzy łykną wszystko.


link

Narzekają, bo zanim ten biedny gówno kraj zacznie się bawić w dozbrajanie innych powinien porządnie dozbroić siebie i rozwinąć gospodarkę.


link

To tylko kilka przykładów. Teraz czas na kategorię: oczernianie USA i krytyka popierania USA

Hehe. #!$%@? amerykańskie #!$%@?. Śmiać mi się chce jak wszyscy jadą po Rosji, a amerykańcom by obciągali całymi dniami.


link

USA napadło Irak i Afganistan(i wiele innych), przyczyniło się do powstania ISIS i obecnego ludobójstwa. Nie, #!$%@?, nic takiego nie robią. Hamerykany muszą się bardzo cieszyć, że mają tyle wiernych psów po za swoimi granicami.


link

W sumie tego jest pełno, dalej mi się nie chce. Zapraszam do zapoznania się z retoryką ruskiej propagandy oraz stosunkiem plusów/minusów dla tych opłacanych komentarzy. Aha, no i jeszcze pytanie do @wykop - dlaczego takie trolle nie mają permów?

#polska #rosja #ukraina #propaganda #ruskapropaganda #polityka #4konserwy #neuropa
  • 17
@glosnik: Jestem w jednej zamknietej grupie ruskich trolli i wielu z nich rzeczywiscie posluguje sie taka nienawistna reotryką w stosunku Polski. Chociaz nie jest ona charakterystyczna tylko dla tego środowiska.
@PatologiiZew: Po pierwsze, to gdyby nie polityka USA, która ma globalne interesy, szybko zostaliby zdominowani przez Chiny i Rosję, a właściwie nigdy by nie osiągnęli tej pozycji. Więc ta kwestia sprowadza się do tego, czy jesteś za dominacją Rosji, czy USA? Dla Polski USA zrobiło więcej dobrego, niż Rosja, więc powinniśmy trzymać z nimi. Wyjaśniłem ci jak 2-latkowi. Po drugie konstruktywna krytyka poczynań USA różni się od wybielania Rosji + oczerniania
@glosnik: Nie gorączkuj się. Ja pytam czy można krytykować jednocześnie tych i tych za zło które robią. Czy to już propaganda rosyjska? Nie przeczę że lepiej być po stronie USA niż Rosji. Tylko że nie o to chodziło w moim pytaniu. Czy np krytyka działań USA na bliskim wschodzie to już propaganda rosyjska? bez nerwów ;)
@PatologiiZew: Napisz mi tylko przyczyny, dla których postanowiłeś się doczepić do tak idiotycznej kwestii? Czy ja w tym wpisie zajmuję się obroną USA czy wykazaniem ruskiej propagandy, która oczywiście antyamerykańskimi hasłami się non stop posługuje, i co w kontekście walki z ruską propagandą powinno być piętnowane?
Dla Polski USA zrobiło więcej dobrego, niż Rosja, więc powinniśmy trzymać z nimi.


@glosnik:

Trzyma się z tym, z kim można więcej ugrać. I to też nie skakać za nim w ogień, bo "był dla nas dobry". W jakiejś sprawie możemy się zgadzać, w innej nie i współpracować z kimś innym. Jeśli Stany mają swoją wizję Bliskiego Wschodu to wcale nie znaczy, że musimy przyjmować ich optykę na ten region, nie
@glosnik: Wyluzuj. Zadałem proste pytanie które ponawiam. Pytanie było w odniesieniu do końcowych przykładów odnośnie USA. Dla mnie osobiście to dość ważna kwestia bo staram się śledzić na bieżąco bliski wschód. Niejednokrotnie słyszałem że to "ruska propaganda". Bo przecież tylko ruskie trolle śledzą konflikt w Syrii. Dlatego pytam :)
@PatologiiZew: Propaganda rosyjska posługuje się prostymi hasłami, takimi jakie zawarłem w pierwszym wpisie. Żadnej analizy, żadnego tłumaczenia, żadnej dyskusji. A z prostymi hasłami walczy się prostymi hasłami. Kto przeczyta naszą dyskusję teraz? Mniejsza liczba osób, niż komentarz Masatoshiego mówiący o "#!$%@? hamerykanach i durnym polactwie".
USA, Rosja czy Chiny to mocarstwa globalne. A mocarstwa globalne mają globalne interesy, więc i wojny prowadzą na drugim końcu globu, co nie oznacza, że są
@glosnik: I kiedyś my będziemy poletkiem, gdzie Stany będą prowadzić "swoją mocarstwową politykę". Po co te imperia? Każdy sobie dla siebie, tak dla współpracy między narodami (i dla miedzynarodowego potępiania tych, którzy burzą ten ład), nie dla wjeżdżania imperialistycznymi buciorami do czyjegoś domu BEZ jego zgody i prośby.
@Balachowicz: Jak na razie byliśmy poletkiem mocarstwowych zapędów Rosji i Niemiec. Dlaczego Rosja burzyła ten ład? Sorry, ale wierzysz w utopię, bo mocarstwa były i prawdopodobnie będą, i będą walczyć o swoje interesy. A naszym zadaniem aktualnie jest, żeby interesem USA i UE była silna Polska, bo silna Polska oznacza słabszą Rosję. A silna Polska nie leży w interesie Rosji, bo Rosja i Polska kulturowo nie są sobie bliskie i oznacza