Wpis z mikrobloga

@toorgo: Taktyk i z tego co przeglądałem wpisy innych mirków pod tagiem #emigracja to serwisy z pracą i aplikacja indywidualna na stanowisko. Ta dziedzina raczej nie jest realizowana przez agencję. Albo czekaj na wpisy od innych mirków albo przejrzyj tag, były wpisy z UK i z Irlandii na pewno.
@toorgo: Lepiej szukaj na miejscu. Jak masz doswiadczenie i dobry jezyk nie bedziesz szukal dluzej niz miesiac.
Ja szukalem zdalnie przez 3 miesiace jako inzynier testu/produkcji bez efektow (jedna rozmowa). Bedac na miejscu znalazlem robote w 20 dni.
@w_t_d: 99% branzy w UK zatrudnia przez agencje.
@toorgo: Nie szukaj konkretnych agencji bo to Ci nic nie da, wysylaj CV z portali z ogloszeniami (polecam jobshark.co.uk) a predzej czy pozniej headhunterzy sami sie zaczna odzywac.

dzis dostalem takiego maila, (a mam ich kilka tygodniowo z roznych agencji):

Current Live Lync Vacancies…

Sales & Pre Sales: over 20 vacancies with a range of salaries.

Senior Lync Engineer: c£50k-£60k in Greater
Hej, dzięki ale chyba raczej będę szukał prywatnie. W Polsce nie chciałem być darmozjadem i zagranico też nie chciałbym być utrzymywany z podatków, żeby nie nadużywać gościnności. Bez urazy dla tych, którzy rzeczywiście robią coś pożytecznego w administracji publicznej. Chociaż w Polsce to raczej rzadko się zdarza.