Wpis z mikrobloga

Uwaga dziś zespół, który pamięta 5 osób: wokalista, jeden z redaktorów Tylko Rocka, ja i dwóch kumpli od picia jabola w parku ;) Blitzkrieg z Łodzi.Grali melodyjną zimną falę ala Bauhaus czy Siekiera. Ciulowe brzmienie tak charakterystyczne dla kapel przełomu lat 80 i 90, że normalnie nie do podrobienia. Trochę mroku, trochę kiczowatych klawiszy oraz dęciaków, a przede wszystkim dużo melodii. Wychwalał ich Tomek Beksiński, ale na szczęście nie smęcili tak jak inni jego ulubieńcy. Obczajcie teledysk. Ta stylówa, ten klimat ;)
Zapraszam: https://www.facebook.com/PolishPunkClassics
#muzyka #punk #punkrock #coldwave #polishpunkclassics
ksaler - Uwaga dziś zespół, który pamięta 5 osób: wokalista, jeden z redaktorów Tylko...
  • 7
  • Odpowiedz
@ksaler: No to jestem szósta albo piąta i pół, bo jak przez mgłę, ale jednak :). Piszesz Blitzkrieg i gdzieś tam dzwon w głowie zadzwonił.

Bardzo przyzwoicie to brzmi, jak na polskie warunki. Bardzo lubię takie zimno-ciepłe granie.
  • Odpowiedz
@maciejbo1: wiesz oni orginalnoscia nie grzeszyli. Plakaty Sióstr na pewno wieszali nad łóżkiem ;-) Akurat ten kawałek co wrzuciłem to dla mnie rytmicznie jest Nowa Aleksandria :-)
  • Odpowiedz