Wpis z mikrobloga

Yo, chcę siostrom zainstalować Debiana na komputerze (Xubuntu się posypał, jak to możliwe :P), niestety - system nie wykrywa niewolnej sieciówki, mimo, że pobrałem wersję Debiana z dodatkowymi sterownikami (firmware-jessie). Wgrałem mu plik htc-70cośtam.fw na korzeń Pendrive i katalog /firmware, ale nic nie wykrył, dodatkowo w samych paczkach są te sterowniki, ale ich nie ładuje (cholera wie czemu). Ewentualnie jak wygląda procedura instalacji Debiana Netinstall z tego?
#linux #debian
  • 11
@FabulousFabio: Siostra chce się uczyć Pythona (jedna z sióstr), więc jak opanuje to może włamie się na mój komputer emacsem przez sendmail i nie będzie zbyt różowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znaczy nie tyle co zepsuła co sam padł po aktualizacji, nie chciało mi się nawet do logów patrzeć za bardzo
@fervi: bu wszystko z ubuntu w nazwie to straszna kaszana, w dodatku sprzedają prywatność za paczkę fajek. Spróbuj minta, ewentualnie zarzuć modelem tej sieciówki to jak zajdę do domu to ogarnę firmware do niej.
@Trzyzet: Firmware mam, problem w tym, że nie wiem jak powiedzieć Debianowi - załaduj to gówno, które masz na pendrive!
Debian informuje, że brakuje mu pliku (który ma w pakietach własnych) i że mogę mu dostarczyć za pomocą Pendrive / dyskietek i nie wiem - może potrzeba drugiego Pendrive?
@fervi: Mialem podobnie tylko u mnie dzial Eternet to potem doinstalowalem paczke .deb reboot i smiga.

Ale przy instalacji wrzucasz na pendrive w glowny katalog plik .fw potem przy instalacji dajesz przeszukaj urzadzenie costam i juz. Tylko .fw musi byc to co chce debian.