Wpis z mikrobloga

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Wszechświata

Dokładnie 13 812 937 489 lat temu, we czwartek 31 marca o godzinie 23:59, na świat przyszedł Wszechświat. Maleństwo urodziło się z wielkim krzykiem, którego nikt nie mógł usłyszeć. To ten Wszechświat posiada prawa natury, w których oddziaływania jądrowe pozwalają gwiazdom istnieć przez miliardy lat. To ten Wszechświat wybrał sobie taką grawitację, która jest 10^42 razy słabsza od elektromagnetyzmu, a jednak to ona spaja galaktyki i gromady galaktyk. To w tym Wszechświecie wszystkie stałe fizyczne pasują tak idealnie, że na Ziemi powstało inteligentne życie. To w tym Wszechświecie jest nieskończenie wiele miejsca, a jednak nigdzie nie widzimy oznak innych cywilizacji. W końcu to w tym Wszechświecie istnieje tylko jeden, uniwersalny język, który opisuje wszystko, co fizyczne.

Wszystkiego najlepszego, Kosmosie! Pozdrawiam Cię z planetarnego pyłku, na którym doznam wszystkiego, co będzie mi dane. Ślę pozdrowienia w spektrum światła, które widzę i którego moje oko uchwycić nie potrafi. Zadziwiasz mnie, Wszechświecie, który obserwuję, ale którego nie widzę. Choć patrzę na Ciebie, to dostrzegam Twoją przeszłość, a nie jaki jesteś teraz. Ufam Ci, że jesteś kopernikański, że mnie nie wyróżniasz, że pozwolisz mi nadal zadawać pytanie, "jak?".

Życzę Ci zmienności, mój drogi Kosmosie. Obyś nie wyrósł na chłodnego staruszka, bez sił i energii. Życzę Ci byś nadal był próżny, Wszechświecie. Życzę Ci wreszcie, by więcej w Tobie było ciemnej materii niż ciemnej masy.

I zapomniałbym, Kosmosie, miałem Ci powiedzieć. Udał Ci się.

#kosmos #oswiadczenie #nauka #wszechswiat #pdk
Pobierz Al_Ganonim - Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Wszechświata

Dokładnie 13 81...
źródło: comment_Wh28kVPANAUq3nckHAlBjGO86fOn9O3U.jpg
  • 11