Wpis z mikrobloga

Cześć!

W poniedziałek występuję w finale konkursu debat w moim mieście. Temat, który dostałem brzmi "Czy należy zalegalizować marihuanę w Polsce?". Osobiście jestem jak najbardziej za, problemem jest to, iż nie mam pojęcia czy będę propozycją, czy opozycją gdyż to losujemy dopiero na miejscu, dlatego też muszę przygotować się do obu tematów. Pomoglibyście mireczki trochę, co do szkodliwości marihuany i waszych osobistych problemów po niej? Ja u siebie zauważyłem np. problemy z pamięcią krótkotrwałą co jest rzeczywistym problemem. Argumenty za też by się przydały, mimo że ogólnie raczej ogarniam temat. Z góry dzięki!

#wykopjointclub #narkotykizawszespoko
  • 22
@plazma: no niestety, ale plusem jest to, że w jury spośród 3 osób 1 jest z młodzieżówki PO, drugi chyba też ma podobne poglądy tj. nie legalizować, i trzeci też. Ogólnie chcemy z kumplem być propozycją bo wtedy z łatwością wszystko obronimy, ale jak się trafi opozycja :/
@Makku11: Marihuane trzeba zalegalizować i koniec kropka. A to że ma jakieś swoje skutki uboczne to co innego... Jeśli się używa z umiarem to jest to bardzo bezpieczna używka, oczywiście dla osób bez problemów psychicznych.
@perfidnyplan: tematy losowane, to jest finał miastowy, a tak naprawdę eliminacje do wojewódzkiego. I tutaj bardziej ocenia się poprawność użycia argumentów, zdyskredytowanie argumentów przeciwników niż to kto ma rację.
@Donk_von_Fisher: no właśnie też wolę być propozycją :S Taki plus, że jest albo motyw umawiania się kto jest kim, albo losowanie, walczę z jakimiś dziewuchami wzorowymi uczennicami to może specjalnie będą chciały być anty
@Makku11: Przecież napisałeś że:

I tutaj bardziej ocenia się poprawność użycia argumentów, zdyskredytowanie argumentów przeciwników niż to kto ma rację.


Sam sobie zaprzeczasz, tak jak pisałem - ten temat jest zupełnie bez sensu bo propozycja ma 100 razy więcej argumentów niż opozycja.