Wpis z mikrobloga

Ostatnio widzę przeogromny ból dupy, zarówno ze strony#pcmasterrace jak i konsol. Osoby z #pcmasterrace wrzucają screeny porównujące grafikę PS4 vs PC, konsolowcy oczywiście się śmieją że oni w tę grę grają już 50 lat i na PC nie ma dobrych gier więc PCMR musi czymś się jarać. Drobne wyjaśnienie dlaczego obie strony zachowują się jak niedorozwinięte umysłowo dzieci.
#pcmasterrace- wrzucanie screenów z gier przed premierą po wydarzeniach z poprzedniego roku? Seriously? AC: Unity i Watch Dogs to najlepsze przykłady, nawet jeszcze niewydany Wiedźmin wygląda jakby przeszedł downgrade (porównajcie Yennefer i Króla Gonu z pierwszego gameplaya do najnowszego i tak, widziałem nieskompresowane wersje). Ja nie mówię że gra będzie wyglądać gorzej, a nawet powiem więcej- za 6-12 miesięcy prawdopodobnie powstaną mody które sprawią, że do pokazywania możliwości PC ludzie będą używać GTAV zamiast Skyrima. Ale podniecanie się screenami przypomina mi orgazmy konsolowców nad gameplayem z nowego Uncharted pokazanego rok temu na E3 (który już wiadomo że będzie miał o wiele słabszą grafikę i 30 zamiast 60fps). Tyle na temat PC.
Drodzy konsolowcy- na PC naprawdę nie brakuje gier. Gothic, Risen, Civilization, Neverwinter Nights, Heroes, League of Legends, World of Warcraft- to są serie/gry przy których ja sam spędziłem setki jeśli nie tysiące godzin. Do tego kilka tysięcy innych cRPG, RTSów, MMO, MOBA, strategii turowych, nawet tych znienawidzonych gier indie/Early Access. Nawet mody i pełna kompatybilność wsteczna pozwala nam grać w co tylko chcemy. I nie, to nie jest denna kłótnia na temat tego kto ma lepsze exclusivy. Jedni wolą przejść grę w 6h z czego połowa to cutscenki, inni wolą grać w strategie przez kilkaset godzin dniami i nocami, kwestia gustu. A już najbardziej mnie rozwala "argument", że na konsolach są najlepsze exclusivy. Lista najlepiej ocenianych gier na PS4 z Metacritica (gówniane źródło, ale dla konsol nie ma lepszego):
1.Grand Theft Auto V - remaster
2. The Last of Us Remastered - remaster
3. Bloodborne - exclusive
4. flower - remaster
5. Diablo III: Ultimate Evil Edition- multiplatforma
6. Rayman Legends - multiplatforma
7. Fez - multiplatforma
8. Dragon Age: Inquisition - multiplatforma
9. Minecraft: PlayStation 4 Edition - multiplatforma
10. The Binding of Isaac: Rebirth - multiplatforma
Wszystko powyższe byłoby jeszcze ok gdyby nie wołanie setek ludzi z innych tagów tylko po to żeby wywołać gównoburzę. Dla przykładu androidowcy i fanboye Apple zrobili sobie bojówki żeby nie zaśmiecać tagów, ale widocznie pod naszymi tagami jest zbyt dużo gimnazjalistów żeby byli w stanie ogarnąć tak trudną czynność.
Nie spodziewam się żeby dla większości ludzi ten wpis zrobił jakąkolwiek różnicę, ale nawet te kilka wpisów dziennie mniej to już coś.
  • 7
@Kazak77: kupiłbym konsolę dla samego the last of us, do innych gier mam pc. Imo konsole mają swoje plusy. Samo to że z tak gównianej konfiguracji za 1500 zł można wyciągnąć aż tyle jest plusem. Nie wspominając już o klimacie który towarzyszy siedzeniu z kumplami na kanapie i graniu w fifę :). Pc wygrywa pod względem sterowania (myszka, prąd, klawiatura - wszystko możesz mieć). Ma także ogromną moc w porównaniu z