Wpis z mikrobloga

Dla zainteresowanych posiadających stare komputery w miarę dobra wiadomość.
Odpaliłem dzisiaj grę na 3 komputerach i o dziwo chodzi na wszystkich.
Oczywiście większość opcji na mid/low plus wyłączyć trzeba duże rozdzielczości i antyaliasing ale coś za coś ;)
Najsłabszy sprzęt na którym hula to :
c2d 6600 podkręcony do 3,3
4 GB (2 GB też działa ) Ramu
8800 gtx / 8800gtxu w sli ( druga opcja wskazana ale na pierwszej też śmiga )
Grafika specyficzna, fps w miarę ok jeśli nie ma zbyt dużej sieczki na ekranie.
Da się grać i to opcja dla cierpliwych.

#pillarsofeternity
  • 19
@Sudokuu: Byłem ciekawy jak gra się zachowa na starszych sprzętach. Po prostu wymagania opisane przez producenta są z czapy. Szczególnie minimalne. Wiadomo że jak ktoś ma i7 i 32 GB RAM plus 2 GB kartę to mu śmiga ;) U mnie co ciekawe o wiele lepiej gra się na i5 a nie i7 co w sumie powinno być oczywistością ale jednak... ;)
@Pshemeck: Do BG to mu dużo brakuje. Szczególnie jeżeli chodzi o postacie i ich wypowiedzi. Do tego to sztuczne opowieści "dusz" które nic nie wprowadzają zamiast zwykłych dialogów.
@rskk: Dużo brakuje ale jednak bliżej niż dalej jeśli brać pod uwagę inne tytuły.
Opowieści dusz wprowadzają wiele...Jak się dokładnie czyta i ma dobrą pamięć :) Kilka smaczków jest, kilka opowieści też się "pokrywa" w dalszej części gry. Nie jest to gra idealna, ale w tym klimacie dawno nie było tak dobrej produkcji.
@Pshemeck: Pykam na Intel i3M 330 @ 2.13GHz oraz NVIDIA GeForce 310M. Do tego 4GB RAMu i narazie nie widziałem mega zgrzytów. Zdarza się czasem, że wywali blackscreena :(, ale to chyba wina zabugowania (sic!).
@Pshemeck: Wiem, widziałem, ale jakoś się nie mogę za to zabrać, chociaż w sumie jak komp w pracy pociągnie to może może :) Bo w domu zazwyczaj znajdzie się coś innego do roboty więc tak średnio.
@bartula123: Ja odpalałem dzisiaj z ciekawości na naprawdę słabych sprzętach :) To nie FPS czy RTS z wieloma jednostkami żeby potrzeba było takich mocnych sprzętów jak w opisach. 2 GB ramu i karta pokroju 8800 gtx wystarczy żeby pograć. Czyli sprzęt który ma...ok 9 lat ;)