Wpis z mikrobloga

@platkiowsiane: Kasę oszczędzam jak najbardziej, nie jestem rozrzutnym człowiekiem. Plan na przyszłość w kwestii zawodu mam już wyklarowany (nie, nie pójdę na studia na europeistykę ani na kasę do Biedronki) i chciałam zaliczyć jeszcze ostatnią przygodę, żeby mieć fajne wspomnienia za kilka lat, kiedy już będę mieć ustabilizowane życie. Chcę wykorzystywać wszelkie możliwości, sprawdzać się w różnych warunkach. Po prostu mam taką żyłkę podróżniczą, nie umiem długo usiedzieć w jednym miejscu.
@LuluKB: Dlatego napisałem tylko, że warto byłoby zastanowić się nad czymś co sprawi, że będziesz mogła zmieniać kraj zamieszkania do woli i mieć gwarancję znalezienia pracy. Najlepsza byłaby robota zdalna, bo mogłabyś żyć gdziekolwiek gdzie jest dostęp do neta, ale też chociażby bycie pielęgniarką, hydrauliczką czy inżynierką. Zawody z dupy, ale wiadomo o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS Ile masz lat jak mogę wiedzieć? Sam
@platkiowsiane: Tylko, że właśnie moją przyszłość wiążę z Polską (z powodów osobistych). Mój lvl to 21. Będę obserwować Twoje poczynania.

@FireDash: W Anglii byłam z piątką kolegów z klasy, jeden z nich załatwił nam robotę na magazynie. W Holandii natomiast przez agencję Axell, ogólnie na start polecam, bo wywiązywali się ze wszystkiego. Kasa była na czas, mnie się udało dostać stałą robotę na taśmie przy produkcji ciastek 40h/tydzień, mieszkałam w
@LuluKB: Jeżeli masz doświadczenie z innych krajów, szukaj pracy w tych branżach. I Najlepiej rozsyłając bezpośrednio CV do pracodawców. Norwescy pracodawcy zwracają bardzo dużą uwagę na doświadczenie. Co do produkcji w Oslo masz Freia i coca-cole z dużych zakładów i pewnie jeszcze większą ilość małych i średnich.
@LuluKB: Jezeli bedziesz w Danii to mozesz szukac przez Proffice. Sam pracowalem przez te agencje kiedys jak jeszcze studiowalem. Albo mozesz gazety po nocach rozwozic :P

Powodzenia i jakby co to moge oprowadzic po Kopie :)
@arrent: Masz jakiś konkretny zawód z doświadczeniem czy na początek planujesz "zmywak"? Jakieś namiary na pracę albo znajomych/rodzinę w Norwegii posiadasz?

@Forlicania: Najlepiej w kwietniu, ale może być w późniejszych miesiącach. Mogę wyjechać od razu jak tylko znajdę coś pewnego w kwestii pracy. W ciemno jechać nie zamierzam, szkoda mi kasy i nerwów, aż tak zdesperowana nie jestem.
@Ortofenylofenolan_sodu: Znalazłam pracę we Włoszech, w samym centrum kraju. Pozytywny wyjazd, sporo podróżowania, praca do ciężkich nie należała. Specyficzny magiczny klimat panuje w tym kraju, przypadł mi do gustu. Rok później trafiłam do Szklarskiej Poręby w górach i popracowałam sobie parę miesięcy w pensjonacie. Przy okazji wpadły fajne wakacje na górskich szlakach za friko :) A od 1,5 roku studia w Poznaniu. I ostatecznie jestem zadowolona z wyboru miejsca docelowego.