Wpis z mikrobloga

Mirki znające się na elektronice. Potrzebuję założyć w budynku gospodarczym kamerę monitoringu. Może jest tu ktoś kto się na tym zna i będzie w stanie mi pomóc, nakierować na właściwe rozwiązanie.

Otóż kamera ma być w odrębnym budynku gospodarczym. Podgląd chciałbym mieć na domowym telewizorze. Kamera musi nagrywać w podczerwieni. Nie musi koniecznie nagrywać, równie dobrze to mogą być zdjęcia robione co powiedzmy 30, 40 sekund. Chodzi o to, żebym na telewizorze mógł sprawdzić w miarę aktualną sytację w interesującym pomieszczeniu. Najlepiej gdyby to wszystko działało bezprzewodowy, o ile to możliwe chciałbym uniknąć ciągnięcia kabli (chyba, że system bezprzewodowy byłby dużo droższy). W budynku gospodarczym nie ma obecnie dostępu do Internetu. Jest oddalony od domu o jakieś 50-60 metrów.

Tak jak mówiłem dopiero zaczynam rozglądać się za poszukiwaniem jakiegoś rozwiązania. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógłby mnie nakierować w jakim kierunku powinienem podążać. Może istnieją na rynku takie gotowe systemy.

#elektronika #kamery #cctv #monitoring #elektryka #elektonicy #telewizory #elektroda
  • 5
@gobi12: Raspberry Pi + kamerka (polecam tą dedykowaną, FULL HD za ~100 zł). Nawet dostęp przez telefon możesz sobie wykonać + alarm na sms, mms itp. itd. W 300 zł powinieneś się zmieścić.

Sam mam tak zrobione, w weekend jeszcze domontuję zwykły czujnik ruchu + diody na podczerwień (do podglądania w nocy). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gobi12: Kamera BCS-DM171UIR20 - około 250zł
VID-5 bezprzewodowy zestaw transmisyjny audio-video - około 500zł
Jakieś zasilanie, kable - 50zł

Do nadajnika podpinasz zwykłą kamerę analogową a odbiornik podpinasz do telewizora do wyjścia Composite lub po przejściówce do EURO.

W razie co pisz na pw.