Wpis z mikrobloga

#!$%@?, żałuję, że nie mam rejestratora:
(P)olicjant, (J)a

P- dzień dobry, starszy aspirant (czy jakoś tak) xxx. Proszę przygotować prawo jazdy, dowód rejestracyjny i ważne ubezpieczenie OC.
J- coś zrobiłem?
P- rutynowa kontrola?
J- który przepis daje policjantowi prawo do rutynowej kontroli obywatela?
P- rutynowe sprawdzenie pana pod kątem trzeźwości, bo w mojej ocenie wykonywał pan nerwowe ruchu za kierownicą.

Nosz #!$%@? mać, nóż się w kieszeni otwiera. Jak takie barany mogą pracować w policji? I już nie mówię, że ma nie kontrolować- przydaje się szczególnie na drogach i zapewne dostał takie polecenie od przełożonych. Tylko na litość boską- jak już to robisz policjancie to chociaż pozoruj profesjonalizm.

#coolstory #truestory
  • 91
  • Odpowiedz
przecież legitymować mogą bez przyczyny


@Doug: Nie mogą. Odsyłam do ustawy o policji.

Gdzie nie pokazał profesjonalizmu?


@JamrajPasiasty: Skoro nie ma przepisu dającego prawo policjantowi rutynowej kontroli nie powinien podawać tego jako powód kontroli.
  • Odpowiedz
zgłoś komendantowi, że nie bylo RP z jego strony


@VelSakai: Nie mam takiej potrzeby, bo moralnie popieram kontrolę kierowców. Chodzi mi tylko i wyłącznie o profesjonalizm wykonywanej pracy. Takie zboczenie zawodowe kierownika:)
  • Odpowiedz
@kiszczak: na #!$%@? dyskutowac, sprawdza papiery i trzezwosc i pojedziesz dalej, a tak przetrzepia Cie kiedys to nie bedziesz cwaniakowal albo dostaniesz mandat za jakas #!$%@? albo czasu stracisz co nie miara
  • Odpowiedz
@przeo: Moim zdaniem policjant zachował się normalnie. Chciał sprawdzić trzeźwość to sprawdził. Nie wiem jak jest w prawie, wolno mu czy nie wolno. Nie wiem co miał jeszcze zrobić żeby okazać profesjonalizm, przeprosić na końcu jeśli okaże się, że kierowca był jednak trzeźwy? @kiszczak zdecydowanie za bardzo się czepia (tak wynika z jego relacji).
  • Odpowiedz
  • 0
@przeo: Czytaj ze zrozumieniem. Celowość zachowania popieram zawsze, dlatego między innymi nim kłóciłem się z policjantem. Mam tylko zastrzeżenia do profesjonalizmu policjanta. Nie może być tak, że stróż prawa jawi się jako niedoinformowany pracownik nie bardzo widzący na jakich podstawach podejmuje działania.
  • Odpowiedz