Wpis z mikrobloga

Powszechnie uważa się, że bez kalkulatora nie da się obliczyć wyniku mnożenia dwóch liczb, gdzie jedna z nich to liczba przynajmniej dwu cyfrowa. Zawodzi nas tutaj tabliczka mnożenia, która kończy się na działaniu 9x9=80. Jak zatem poradzić sobie gdy zawiedzie nas kalkulator? Okazuje się że może to być całkiem proste. Metoda, która przychodzi nam z pomocą to mnożenie pisemne, którego dwa przykłady możecie zobaczyć na dołączonym obrazku.
Więcej o mnożeniu: https://fr.wikipedia.org/wiki/Multiplication

Sharley - Powszechnie uważa się, że bez kalkulatora nie da się obliczyć wyniku mnożen...

źródło: comment_oKwRINoXMFsOw4oYI2odNyf5CIEerQcJ.jpg

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
@aloalo83: @Sharley: @Al_Ganonim: ej... jak to właściwie z nią jest? ja na początku myślałem, że to troll, potem zrobiło mi się jej żal i myślałem, że to na serio, potem znowu troll, potem usunęła konto, potem wróciła i od tej pory wydaje mi się, że jednak powinno nam być jej żal...
  • Odpowiedz
@aloalo83: trolle są zmienne, szukają nowych wyzwań, nowych środowisk, doskonalą się w sztuce trollingu... ona jedzie równo jak po niemieckiej autostradzie
  • Odpowiedz
@MiszaW: Troll i to etatowy :). Bardzo dobrze jej (?) to wychodzi, bo wiele osób się łapie na jej wpisy. I równie wielu potem o jej (?) wpisach dyskutuje. Mirkowa celebrytka, która jest znana z tego, że jest znana. Wpisem o nazewnictwie dużych liczb się odkryła ze swoją misją trolla. A najlepsze jest to, że nic nie wiemy o posiadaczu konta. To pewnie facet ;), a konto jest bardzo dobrze reżyserowane.
  • Odpowiedz
@Al_Ganonim: ale ona(?) nie ma podstawowej cechy łączącej wszystkich znanych mi trolli - nie szuka nowych środowisk, wyzwań...trolle robią blitzkriegi atakujące różne środowiska albo (jeżeli mają jakąś konkretną misję polityczną) są zorientowani na ośmieszanie czegoś w dłuższej perspektywie czasowej... ona się z tego wyłamuje i ośmiesza jedynie samą siebie. nie ma racji bytu jako "zwykły" troll
  • Odpowiedz
@MiszaW: Zauważ że mirko nie jest środowiskiem homogenicznym. Część osób już rozpoznaje jej nick, jednak pod każdym "kontrowersyjnym" wpisem masz mnóstwo komentarzy zdziwienia, prostowania, negowania, wyśmiewania... Nasz troll nie musi ewoluować, bo środowisko go do tego nie zmusza. Wręcz odwrotnie: ten troll cementuje swój imidż. Wrzuca od czasu do czasu w miarę normalne info z wikipedii lub stron tematycznych, gdzie fakty się zgadzają. Po takim wpisie, na pierwszy rzut oka, można
  • Odpowiedz