Wpis z mikrobloga

Stół pełen jabłek, bananów, kiwi, truskawek, papryk, ryżu, kaszy jaglanej, fasoli, soczewicy i nie tkną się tego, zaś szykują mięso na obiat.

-Czamu ty to sobie robisz?! Wyciep te ryby weś se klika np. jabłek.
-Zostaw mnie! To nie mięso! Nikt nie umarł z kilku ryb!

Powiedział 50 letni otyły, po dwóch zawałach, z toną lekarstw(kilka stów miesięcznie), zniszczone płuca, nerki i wątroba w ciężkim stanie, który po wejściu po kilku schodach jest cały mokry i oddycha masakrycznie.

-Weź sie z tym twoi jedzeniem dla królików, to tylko kilka ryb.

"Kilka ryb"!?!? Więkrzość ich kalorii z produktów pochodzenia zwierzęcego i produktów wysoko przetworzonych całe życie i tylko kilka ryb nie zaszkodzi... Tylko że dziennie, każdy posiłek to tylko kilka trucizn. "Nikt nie umarł z kilku ryb" "kilka udek" "kilka plasterków szynki" itp. dziennie...

Te żyły im się pozapychały magicznie...

Nieźle niszczy psychikę zaglądanie dziennie na swoich rodziców umierać przez swoją ignorancję. Kto w takiej atmosferze i warunkach mógłby skończyć szkołę czy pracować, by się wyprowadzić, ale zostawienie ich samych nie było by ok i tak. Jak się mam mieć motywację by wyjść z łóżka by zaglądać na wykończonych upartych rodziców co nie dają sobie pomóc.
Chęci mi się skończyły.

Takie widea na yt oglądam dziennie https://www.youtube.com/watch?v=4XVf36nwraw i nie mogę tej wiedzy przekazać tym upartym idiotom. Umrzą za szybko na własne życzenie i zostawią mnie samego, wtedy dopiero się załamię.

Nie da się nie przejmować całymi dniami. Dupa z tym wszystkim... #gorzkiezale

Jak się przebić przez takich głupotę by mnie potraktowali poważniej? #pytanie
Bo "dzieci i ryby głosu nie mają"...

#bekazwegetarian i reszta młodych "mięsożernych" wykopowiczów co są teraz tacy pewni siebie a pewnie też w wieku 50lat będą w fizycznym stanie 100latków, nie komentować(lepiej kliknij w ten link do yt wyżej), pytam się #wegetarianizm #weganizm co poradzili się z rodzicami i czy to możliwe?
  • 15
@math1982: w bardzo wielkim skrócie - ryby mają najwięcej zdrowych wartości z wszystkich mięs ale minusy przeważają plusy, rtęć to nie wszystko, pełno innych toksy, chwila researchu pierwszy lepszy link w porównaniu do 1950 teraz zostało 10% ryb w oceanach, zapowiada się ze do 2050 reszta zniknie jak się ludzie nie opamiętają, a co do farm, pomyśl jak są te ryby jedna na drugiej i jak srają to muszą pełno
@Ginden: Żyję z alkoholikiem i osobą z ciężką depresją, również obydwoje fizycznie są do niczego, dodatkową zdaje sobie bardziej niż większość sprawę jak coś się dzieje na świecie, w tych warunkach moja psychika miała by być 100% sprawna?

W tych czasach ciężko nie zwariować, wszystkich których znam są na krawędzi. Teraz żeby być 100% psychicznie sprawnym to trzeba było by chyba nie mieć w rodzinie nikogo chorego, nie oglądać wiadomości, ani
@Greenafik: Coś w tym jest, że ludzie inteligentni częściej zapadają na choroby psychiczne, bo częściej analizują rzeczy, na które przeciętny zjadacz chleba nie zwraca uwagi, zaczynają zauważać sprzeczności, alienować się itd. Ludzka psychika nie bez powodu ma filtry, z których wynika wszechobecna ignorancja, po prostu lepiej żyć w iluzji niż sprzeciwiać się stadu. Buddyści mają ciekawe i rozsądne podejście do takich spraw, może się zainteresuj.
@Pertaseth: @mroz3: ehehe zabawne i inteligentne odpowiedzi
@Greenafik: niestety, nie przekonasz. a jeśli istnieje jakiś sposób to ja go nie znam. mój dziadek zmienił nawyki żywieniowe dopiero po ciężkim zawale, wcześniej nie przyjmował do wiadomości tego że niezdrowo się odżywia. ale mówisz że twój ojciec też jest po zawale. nie ma lekarza? lekarz go nie przekonał do zmiany diety?