Wpis z mikrobloga

Jak wyemigrowaliście za pracą? Przez znajomych? przez agencję pracy? pojechaliście w ciemno? Jak duży zapas pieniedzy mieliście? Zastanawia mnie UK i Skandynawia. Zastanawiam sie coraz mocniej nad wyjazdem, ale nie mam na zachodzie prawie żadnych kontaktów, tak żeby pojechac i mieć na wszelki wypadek kogos kto na początku pomoże w jakiejs awaryjnej sytuacji, nie mówiąc juz o nagraniu jakiejs pracy... jechanie w ciemno to też głupie... czo robic? #emigracja #pytanie
  • 14
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Turystyka i hotelarstwo, skąd ja to znam... :(
Jeżeli twój angielski jest dobry i chcesz pracować w "zawodzie" to polecam pracę na recepcji. Housekeeping w hotelach odradzam przez agencję, będziesz tylko przeklinał, zwłaszcza, że mają jakieś dziwne normy ~15-20min na pokój a z czasem będzie dochodzić coraz więcej obowiązków a czas się nie zmienia. Do tego by doszły niestabilne godziny pracy, czyli w sezonie głównie pracujesz po te 8h+ ale
@szancik: W UK jak najbardziej. Na poczatku najlatwiej jest przez agencje, ja zarejestrowalem sie w trzech w okolicy, w ktorej mieszkalem i pierwszy telefon z robota dostalem po 3 dniach. Dla nich bedzie wazne, czy juz sie na NIN umowiles, wiec moga zapytac o numer referencyjny, ktory dostajesz podczas umawiania spotkania i adres placowki, w ktorej bedziesz mial spotkanke. Pierwsze wyplaty dostaniesz w czekach. Adres zamieszkania, albo adres znajomego, gdzie bedziesz