Wpis z mikrobloga

Rozmawiałem dzisiaj z pewnym właścicielem szkoły jazdy, który wspominał, że nie prowadzi już kursów na instruktorów. Myślałem, że nie ma odpowiedniej kadry do szkoleń albo popyt słaby. Otóż nie, chodziło jak zwykle o zbędną ingerencję lewiatana. Powiedział, że teraz są takie przepisy, że aby prowadzić te kursy musi posiadać na własność plac szkoleniowy, a obecnie wydzierżawia od kogoś plac. Pomyślcie ile osób nie podwyższyło swoich kwalifikacji, a ile przedsiębiorców nie zarobiło, bo jakiś pajac w ministerstwie się nudził i #!$%@?ął taki oto przepis. Zaraz pewnie posypią się teksty w stylu Ikonowicza: "jak go nie stać na własny plac to niech się nie bawi w biznes, bo nie jest żadnym biznesmenem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 20
@Woojt92:
Serio? Nie wiem może się nie znam, ale myślę że w jakiejś wiosce gdzieś z 40 kilometrów od miasta, wylanie trochę betonu i postawienie pachołków to nie powinno tyle kosztować, ale akurat w tym wypadku jestem typowym Januszem biznesu :)
@Woojt92: Takie kwiatki powinny być rozpatrywane przez prokuraturę w pierwszej kolejności (zakładając, że prokuratury działają prawidłowo). Nic nie zmieni się w tym kolesiowskim państwie, jeśli nikt nie będzie walczył z takimi patologiami.
@RPG-7:
Różnica jest taka że w eLce instruktor ma możliwość zahamować gdy przyjdzie taka potrzeba co jest dość ważne, a w normalnym aucie pasażer tego niema, sory ale idiotyzmem by było wpuścić eLki gdzie mama uczy córkę jeździć, to jest niebezpieczne. Trochę się nasłuchałem o ludziach od instruktorów i wpuszczanie ich do prywatnych eLek byłoby głupotą.
@pizza_z_pieczarkami @Woojt92 mój ojciec jest diagnostą, stacja w niedużej miejscowości potrafi miesięcznie 80-300 tys zarobić. Mowa tu o legalnie działającej bo są takie co wyciągają pewnie o wiele więcej na fake badaniach ale takie są eliminowane skutecznie z rynku. Cały koszt badania idzie do stacji, po prostu stawka jest narzucona z góry a sprzęt, narzędzia itd sporo kosztuje.
@geekmaster: a kto właścicielem takiej stacji? jakiś pan zdzisiek czy ktoś kto już miał parę biznesów innych?
ciekawe jakie są koszta początkowe założenia takiego biznesu. możesz napisać ile taki diagnosta zarabia? ciekawość mnie zżera.
@pizza_z_pieczarkami: średnia krajowa jako podstawa i reszta do reki, mniej wiecej 5-6k brutto z dużym doświadczeniem, zazwyczaj wiele firm pozostaje przy średniej krajowej. Właścicielami stacji często są diagności, którzy zaczynali od zera a później jak biznes sie rozkrecil zarządzają stacjami. Tu raczej nie ma nikogo z przypadku, naturalna kolej rzeczy od rozwoj od warsztatu do stacji :)