Wpis z mikrobloga

Planuję w końcu porządnie zabrać się za framework. Biorąc pod uwagę krzywdę, jaką zrobił mi ZF1, nie chcę ruszać 2, na placu boju zostaje Symfony i Laravel (odpowiednio 2 i 5). Pracowałem już na aplikacjach napisanych na obu, jednak napisanie czegoś samodzielnie nie wchodzi w grę.
Który polecicie i dlaczego?
#symfony #laravel #php
  • 7
@rzeka: Jak potrzebujesz długiego wsparcia to Symfony, jak nie masz problemu ze zmianami API i chcesz pobawić się czymś modnym to Laravel. Osobiście wolę Symfony, ale oba dają rady.

BTW - nowy CakePHP 3.0 wyszedł jakoś na dniach, jak na razie ludzie pozytywnie się wypowiadają.
@normanos: Co rozumiemy przez zaczynasz? :)
@singollo: Widziałem ZF2, zdarza mi się operować na ZF2, ale... "zły dotyk boli przez całe życie". Chociaż to na ZF1 nauczyłem się co i jak z frameworkami
@TwigTechnology: O to to. Wsparcie chyba mnie przekonuje. Zmiany API mi nie przeszkadzają, jednak gdy napiszemy już jakąś aplikację, wolałbym aby nie było później problemów "E, Laravel 5 jest zupełnie inny niż 4. Może kiedyś się
E, Laravel 5 jest zupełnie inny niż 4. Może kiedyś się przesiądziemy.


@rzeka: Dokładnie tak było z 3 i 4. Swoją drogą Symfony też tam kiedyś planuje 3.0 wydać, ale niezależnie od tego mają wersje "LTS" z długim wsparciem.