Wpis z mikrobloga

Najbardziej w Photoshopie wkurza mnie to, gdy muszę oderwać rękę od myszy, żeby wybrać jakiś skrót klawiaturowy. Powiedzmy, że CTRL+T mam obcykane, ale niestety aby zakończyć edycję pola tekstowego, trzeba nacisnąć CTRL+ENTER (protip jakby co).

Do tego często zmieniam wielkość pędzla i [ oraz ] też są w niewygodnym miejscu, gdy mam rękę po lewej stronie klawiatury.

Jakoś sobie z tym radzicie? Zmieniacie domyślny układ hotkey'ów?

Zastanawiam się nad zakupem klawiatury z dodatkowymi klawiszami po lewej stronie, które domyślnie są multimedialne, ale bym je sobie zaprogramował. A może osobna klawiatura po lewej stronie ze wszystkimi potrzebnymi mi najczęściej skrótami? Istnieją osobne klawiatury numeryczne do laptopów, może taka by się nadała.

Rzecz w tym, że również bardzo chętnie miałbym pod jednym klawiszem CTRL+C, V oraz X a także ALT+CTRL+Z i SHIFT+CTRL+Z.

#firstworldproblems #design #grafika #photoshop
Mordeusz - Najbardziej w Photoshopie wkurza mnie to, gdy muszę oderwać rękę od myszy,...

źródło: comment_CxboqEWWm5vlDuTM4gXK3fLRwfOEBHcz.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A jeszcze posrałbym się z zachwytu, gdybym pod kciukiem miał trackballa co w osi X zmienia szerokość pędzla a w osi Y jego miękkość...
  • Odpowiedz
przecież te 5 skrótów da się na luzie ogarnąć lewą ręką.


@CichyGlosZTyluGlowy: Da się. Ogarniam je. Ale przypomina mi to naukę gry na keyboardzie, gdy przejścia palców pomiędzy klawiszami musiały być odpowiednie. Jak sądzę przy pojedynczych klawiszach miałbym o wiele większą wydajność niż przy tych ekwilibrystykach.
  • Odpowiedz
@Mordeusz: nie myślałeś o używaniu prawego CTRL? nadal może nie jest to najwygodniejsze bo przesuwasz rękę na drugą stronę klawiatury, ale jakoś wydaje mi się to naturalne kiedy używam skrótów z prawej części.
  • Odpowiedz
@Mordeusz: z prawym ctrl się spóźniłam, ale co do rozmiaru pędzla - przytrzymaj lewy alt i prawy przycisk myszy, nie masz nas tym tak precyzyjnej kontroli, ale może się przyda.
  • Odpowiedz
Coś jak pisanie ś. ć, ż, ź, itd...


@CichyGlosZTyluGlowy: Ja dużo piszę i nawet pisze mi się szybciej z polskimi znakami i wielkimi literami. Muszę pokombinować. Może jakąś wypustkę sobie zrobię taką jakie mają J oraz F. Mam już podobną od papierosa na Q, mogę zrobić kolejne ;)
  • Odpowiedz
przytrzymaj lewy alt i prawy przycisk myszy, nie masz nas tym tak precyzyjnej kontroli, ale może się przyda.


@Nddsk: Super, nie wiedziałem! A da się podobnie kontrolować miękkość pędzla?
  • Odpowiedz