Wpis z mikrobloga

#pytanie odnośnie #matematyka + #fizyka + #angielski
Potrzebuję nadrobić zaległości z uczęszczanej zawodówki, późniejszego ogólniaka i ogółem to całą wiedzę. Czy są jakiekolwiek książki online (niekoniecznie w ojczystym języku, gdyż angielskiego też przydałoby mnie się poduczyć), które pozwolą mi douczyć się przedmiotów z tagów? Ewentualnie jeżeli nie online, to może jakieś książki?

Pytam, bo mimo 25 lat na koncie częściej wychodzę na debila, niż na "kumatego", przez co "gaszą mnie" nawet gimnazjaliści (a w czasach chodzenia szkoły byłem - niestety - leniwą #!$%@?ą, która się nie miała chęci uczyć). Pytam również z tego względu, że chciałbym dowiedzieć się nieco więcej na temat samych książek, tzn. - co polecacie, czego nie polecacie i tak dalej.

PS: głównie mam na myśli książki na poziomie liceów/studiów.
  • 15
@Linux__Shines: Z matmy to ciśnij zadania, polecam matematyka.pisz.pl i zadania.info. Masz tam zadania wraz z rozwiązaniami, rób zadania a potem sprawdzaj, czy dobrze zrobiłes.

Z fizyki to nie wiem, pewnie są jakieś stronki z zadankami. Z angielskiego to najlepiej czytać dużo w tym języku i sobie tłumaczyć, nie ma lepszego sposobu na naukę (no chyba, ze konwersacje).
@wisniowySz: @hokus_pokus: @Zydokomunopastafarianowegetarianin: @Glos_z_sali: @ntskj: @Grypho: Dziękuję wam bardzo serdecznie. Z pewnością przyda mi się to, co wymieniliście. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wd34ko0: Nie żeby coś, ale zwyczajnie nienawidzę gimnazjum i wszystkiego z tym związanego, bo z tym wiąże się pewna (ściśle prywatna) sprawa, którą raz ujawniłem. Więc daruj sobie takie docinki, bo i tak niczego tym nie wniesiesz do tej
@Linux__Shines: Jeśli można doradzić, z fizyki możesz mieszać Khana i Ressnicka-Hallidaya, zobaczysz sobie spisy treści jednego i drugiego to będziesz wiedział mniej więcej co czym uzupełniać. Na Khanie masz opracowane prawie wszystkie dziedziny wiedzy, możesz tam dobrać matmę i ewentualnie coś innego jeśli cie zainteresuje. Podobnie niezłą pozycją jest jeszcze "Teoretyczne minimum. Co musisz wiedzieć, żeby zacząć zajmować się fizyką", aczkolwiek tego nie czytałem jeszcze. Jeśli chcesz zabłysnąć jakimiś ciekawostkami z