Wpis z mikrobloga

OK, jestem po 3 dniach testowania #windowsphone. I sorry #gejowkawindowsphone ten system nie nadaje sie do codziennego użytkowania dla kogoś bardziej wymagającego. Zgadzam sie, ze jest płynny (Lumia 930), ale nadal nic na niego nie ma. Bardziej specjalistyczny soft nie istnieje, ewentualnie są marnej jakości zamienniki. Fakt, dla mało wymagającego użytkownika jest lepszy, niż #android, ale jeśli chce sie czegoś więcej, niż podstawowa funkcjonalność, to taki telefon jest bezużyteczny.
  • 60
@rolfik_r1: powiem tylko tyle, że każda Lumia dostanie update do Windowsa 10 Mobile, a miałem już okazję zobaczyć niektóre nowości jakie przyniesie 10-tka dla programistów i powiem tylko tyle, że apki będą mogły być zdecydowanie bardziej rozbudowane, będą mogły na dużo więcej niż to co obecnie pozwala WP 8.1, zmian będzie gigantyczna masa.

PS. A czego konkretnie brakuje Ci obecnie na WP?
@rolfik_r1: Hmm... wp / android mają kilka zalet, mniej lub więcej istotnych dla bardziej wymagających użytkowników - np. obsługę NFC. Choćbyś kupił najnowszego iPhone to nie znajdziesz na niego aplikacji z NFC poza systemowymi...

ale masz racje, szkoda, że nie ma jeszcze takich gadżetów na WP:

kamerka do iPhona

chodź jakby spojrzeć obiektywnie to 99% specjalistycznych zastosowań o których mówisz to tego typu gadżety:

powinni to dodawać gratis do iPhona zamówionego
@magik111:
@eDameXxX:
@yuio: zarządzanie siecią: Appka do mikrotika jest, ale nie działa. Appki do ubiquiti brak. Brak jakiegokolwiek klienta do monitorowania sieci. Nie ma klienta Owncloud, który jest mi niezbędny. Brak aplikacji do wyliczania sprawności instalacji fotowoltaicznej. Tzn jest, ale nie działa jak powinna. Brak jakichkolwiek działajacych aplikacji do monitorowania pracy falownikow najpopularniejszych firm (Steca/Fronius/SMA). Brak mądrej aplikacji do zarządzania cisco. To tak na szybko, co jednym tchem mogę
@rolfik_r1: No rozumiem, ale co byś polecił dla przeciętnego użytkownika? Jesteś na tyle świadomym użytkownikiem, ze android i jego kaprysy ci nie straszne, ale przeciętny użytkownik jest nastawiony na stabilna i szybka prace, sam przyznałeś że telefon #!$%@?. Aplikacje podstawowe są, wydaje mi sie ze dla większości to wystarczy. :)
@magik111: no raczej tak. Aczkolwiek trochę mitem jest, że działa to dobrze nawet na low-endach. Żona miała L520 chyba i było ciężko ze stabilnością. Mniej więcej bym powiedział tak:

mało cebulionów
WP-Android-iOS

średnio cebulionów
WP-starszy iOS-Android

dużo cebulionów
iOS-WP-Android