Wpis z mikrobloga

@yabreeuk: A ja właśnie sobie przed kilkoma dniami przypomniałem sobie, że jest o tej sadze serial i właśnie go oglądam. Świetne książki, które zamierzam w najbliższym czasie odświeżyć :)
  • Odpowiedz
@DaewooWarteGrzechu: Na charakter na pewno najmocniej wpłynęły "Buszujący w zbożu" i "Stowarzyszenie umarłych poetów" (które de facto jest scenariuszem filmu w wersji papierowej, ale i tak jest doskonałe), a na uczucia chyba "Ludzie i myszy" Steinbecka.
  • Odpowiedz
@DaewooWarteGrzechu: a co mi tam dorzuce swoje 2 grosze - "Hrabia Monte Christo" - Aleksandra Dumasa. Jedyna książka nie będąca powieścią fantasy (pięcioksiąg Wiedźmina + opowiadania / czesc ksiazek Terry Pratchett'a niemalze polknalem nie wiadomo nawet kiedy) którą przeczytałem z własnej inicjatywy, chyba głównie ze względu na piosenkę Dark Moor - Life for Revenge

@Kaeltas: dla mnie to ksiazka o tym jak bardzo mozna komus skopac zycie i
Ealrion - @DaewooWarteGrzechu: a co mi tam dorzuce swoje 2 grosze - "Hrabia Monte Chr...
  • Odpowiedz
@DaewooWarteGrzechu: Polecam "Lód" - Jacek Dukaj. To spadkobierca starej dobrej fantastyki Lema, który przerasta mistrza :). Ogólnie wszystko Dukaja jest dobre, "Lód" akurat może na pierwszy ogień nie jest najlepszym wyborem, bo objętość może odstraszać (1200 stron z hakiem), ale mimo to uważam, że ta książka jest po prostu wybitna, więc warto się jednak przełamać :).

Z innych Dukaja polecam "Inne pieśni".
  • Odpowiedz