Wpis z mikrobloga

Pamiętacie rok 1995?

Dziś nie #historiajednejfotografii tylko historia, której #gimbynieznajo

Pamiętacie rok 1995? Tak to już 20 lat temu. W tym roku premierem Polski został Józef Oleksy, prezydentem Aleksander Kwaśniewski, zlikwidowano ostatnie linie trolejbusowe w Warszawie, Legia Warszawa jako pierwszy polski klub piłkarski wystąpiła w fazie grupowej Ligi Mistrzów, podpisano umowę o założeniu spółki Daewoo-FSO a na drogach królowały nieprzerwanie „Maluchy”. Poniższy wykres pochodzi właśnie z roku 1995 i przedstawia popularność modeli i marek samochodów. Jak widać, masowa wymiana krajowych samochodów na zachodnie dopiero następowała.

Kolejny wykres (na samym dole) obrazuje średni wiek samochodów w Polsce, z podziałem na modeli i marki, w tym samym roku 1995.

A wy Mirki i Mirbelki co robiliście w 1995? Macie jakieś motoryzacyjne (lub inne) wspomnienia z tamtych lat?

#oldtimery #motoryzacja #samochody #carboners #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne

źródło: tygodnik Motor nr 6 i 8, rok 1995
Oldtimerycom - Pamiętacie rok 1995?

Dziś nie #historiajednejfotografii tylko histo...

źródło: comment_zdqoI1WdO4DmkrWIWGdoGnU8pcEZsblt.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@Oldtimery_com: ło Panie, skąd Pan masz takie skarby ( ͡° ͜ʖ ͡°) mazda jeszcze wtedy była obecna na polskim rynku, potem zniknęła i aż do 2008 (?) się w Polsce nie pojawiała, a co do tych cen, to oprócz przepisów celnych była jeszcze taka mentalność, że auto używane MUSI być droższe od nowego (vide auta używane w PRL)
  • Odpowiedz
@Oldtimery_com: pamietam jak ojciec w '92 kupil Hyundaia Pony 1.5 za okolo 200 milionow + jakies $ z tego co mi sie wydaje. Do wywiezienia go przeze mnie na zlom w 2009r. przejechal ponad 550 000 km. Gaz zalozony przy 190 000km. Zajebiaszczy samochod! :)
  • Odpowiedz
@Oldtimery_com: W 1995 poszedłem do przedszkola. A samochód jaki mieliśmy to Mazda 323F, ta z otwieranymi światłami ( ͡º ͜ʖ͡º) lub Toyota Corolla E10 w hatchbacku, ale dokładnie nie pamiętam. Musiałbym się spytać taty.
  • Odpowiedz