Wpis z mikrobloga

#afera #cebuladeals #laptopy #komputery #xkom
@X-KOM Czy to możliwe, że za ponad trzy tysiące kupiłem od Was nowego laptopa który był używany?
Dlaczego tak sądzę? Opakowanie miało plombę-naklejkę odklejoną, ale ok mogliście sprawdzać czy wszystko jest w środku. Dalej.. torebka ze sterownikami odklejona, na płycie CD odciski paluchów, papierowe etui płyty wymiętolone. Sam laptop też wciśnięty do wymiętolonej tytki.
Co jeszcze.. Na dolnej pokrywie w miejscu nad procesorem widać kurz. Po zdjęciu pokrywy na łopatkach procesora znowu kurz! (pokrywę można ściągać, dokładałem dysk ssd). No kurcze X-kom czy tak wygląda nowy nie używany laptop? Skąd mam mieć teraz pewność czy ktoś nie katował go w CS'a?
Aha i lewy shift ujowo działa :/
Pic related:
http://imgur.com/a/Z8dON#0
źródło: comment_Gr7uSUL9hUugZBo9ZHG2AiRxEeW0sa09.jpg
  • 39
@Betterlike: Jak wiadomo przy zakupach przez internet masz dwa tygodnie na zwrot bez podania przyczyny. X-Kom przyjmuje takie zwroty nawet używanych już laptopów, i jeżeli mają jakieś ślady używania to zwykle wystawiają jako outlet - http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=x+kom+outlet&bmatch=s0-default-0113 - W tym powystawowe itd.

Jeżeli nie zauważyli żadnych śladów używania to pewnie wystawili jako nowy. Przejdź się do nich albo zadzwoń i postaraj się to wyjaśnić.

Edit: Zresztą jeżeli nie chcesz to też możesz
@Betterlike: teraz nowe prawo. Jak przyszyło poczta to masz 14 dni na odstąpienie od umowy kupna. Odsyłaj im to.
Poza tym jak się zamawia przez neta (ja tak robię) to piszę w komentarzu dla pracownika, że proszę o fabrycznie zapakowane urządzenie z nienaruszoną plombą fabryczną bo w innym wypadku nie odbiorę.
p.s. ja bym porobił zdjęcia wszystkich "mankamentów", żeby w razie czego mieć się czym bronić.


@JazzBlurr: To nic nie da, ja im dowód dałem foto i wideo + imienne oświadczenie pracownika salonu o awarii a i tak odrzucili z dopiskiem, że "nie umiem poprawnie korzystać ze sprzętu".... ;) Ot i xkom.
@JazzBlurr @sha4ky @abazis90 @Czipsu @DragDay7 Kupiłem przez sklep internetowy za pobraniem, bez sensu to jest bo nie było żadnej informacji, że sprzęt może pochodzić ze zwrotu, itp. Ciekawe jest jeszcze to, że to chyba była ostatnia sztuka bo już teraz jest niedostępny. Sprzęt był mi potrzebny do pracy, a tu taki zonk czuje się trochę oszukany bo powinni chociaż cenę obniżyć za taki sprzęt i napisać skąd pochodzi laptop. Płacę za nówkę,
@Betterlike: Jeżeli brałeś laptop z dodatkową ilością pamięci ram lub dyskiem ssd to i tak będzie otwarty. Ale jeżeli brałeś "standardową" wersję to jak najbardziej można oczekiwać zaplombowanego opakowania.
@Betterlike: to dość stary model, już nie produkowany. To było do przewidzenia, że dostaniesz egzemplarz ze zwrotu. To raz, dwa ten sprzęt w takiej konfiguracji jest wart może 2k. Totalnie przepłaciłeś i ogólnie w tej cenie można dostać dużo lepszy laptop.
@czesu akurat cena nie była wyznacznikiem, że kupiłem w x-kom Tam był po prostu laptop dostępny. A i racja @robroypl już lepiej w x-kom kupić.
@Lm_Niebieski Jeśli ktoś ten laptop zwrócił to miał go pewnie kilka dni. Pewnie sprzętowo nic to nie zmienia, ale fakt, że o tym nikt nie napisał już jest waży.
@robroypl: Jak dobrze poszukasz to o każdym sklepie znajdziesz jakieś negatywne komentarze ale akurat x-kom tutaj bryluje i przy nim raczej ciężko znaleźć jakieś pozytywne.
@Betterlike: Tylko nie oddawaj na gwarancję, zyskają na czasie, po czym ci nie uznają (przy wymianie dysku traci się gwarancję - nie podam źródła, ale gdzieś o tym czytałem).
Odsyłaj jako nieużywany albo wal w niezgodność towaru z opisem (jeśli w sklepie nie ma wzmianki o tym, że kupiłeś używkę)
@Betterlike: Kiedyś pracowałem w firmie która wpuszcza laptopy do obrotu do sklepów internetowych (słyszałem też o przypadkach takich laptopów w mediamarkecie). Ściągają używane laptopy z wadą wizualną ze stanów czy hoy we skąd, gdzie są tutaj już w Polsce lakierowane (!), rozkręcane w celu przekładek np. podmianka matrycy, klawiatury, klapy w ten sposób żeby jeden laptop miał rysy, a drugi już nie i wtedy sprzedawany jest jako nowy... Może i trafiłeś
@Betterlike:
X-kom jako duży sklep ma skłonności do takich cudów.
Jeżeli chodzi o to, że było otwierany to sklep jest oficjalnym dystrybutorem więc mają certyfikaty i uprawnienia do otwierania laptopów i wymiany części, co robią bardzo często- np podmieniają dyski i pamięci na tańsze et cetera.
Zawsze będą zapewniali, że wszystko super bo są przeszkoleni do wchodzenia innym w dupę dlatego nie pytaj czy był nowy tylko wal prosto z mostu,
@Betterlike: darmowym CrystalDiskInfo możesz sprawdzić dane SMART dysku - czyli np ile godzin już działał.
jak co to zawsze możesz zwrócić w ciągu tych kilkunastu dni bez podania przyczyny.
Ja w laptopie z xkoma po roku potrzebowalem cos zmienic w biosie a tu zonk. Bios zostal zahasłowany, oczywiscie w xkomie nic na ten temat nie wiedza i u nich na pewno nikt hasla nie zakladal. Odsylaja do producenta i sam sobie zalatwiaj. Jakos sobie wtedy poradzilem i odpuscilem temat btw. wiecie moze jak sie pozbyc hasla na biosie ? Bo nawet botowania nie moglem zmienic przy instalacji windowsa na ssd. (Ja