Wpis z mikrobloga

#afera #cebuladeals #laptopy #komputery #xkom
@X-KOM Czy to możliwe, że za ponad trzy tysiące kupiłem od Was nowego laptopa który był używany?
Dlaczego tak sądzę? Opakowanie miało plombę-naklejkę odklejoną, ale ok mogliście sprawdzać czy wszystko jest w środku. Dalej.. torebka ze sterownikami odklejona, na płycie CD odciski paluchów, papierowe etui płyty wymiętolone. Sam laptop też wciśnięty do wymiętolonej tytki.
Co jeszcze.. Na dolnej pokrywie w miejscu nad procesorem widać kurz. Po zdjęciu pokrywy na łopatkach procesora znowu kurz! (pokrywę można ściągać, dokładałem dysk ssd). No kurcze X-kom czy tak wygląda nowy nie używany laptop? Skąd mam mieć teraz pewność czy ktoś nie katował go w CS'a?
Aha i lewy shift ujowo działa :/
Pic related:
http://imgur.com/a/Z8dON#0
Betterlike - #afera #cebuladeals #laptopy #komputery #xkom 
@X-KOM Czy to możliwe, ż...

źródło: comment_Gr7uSUL9hUugZBo9ZHG2AiRxEeW0sa09.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@Betterlike: to, że mam zerwane plomby jeszcze o niczym nie przesądza - jeśli coś jest w laptopie zmieniane (dysk, ilość RAMu) to muszą to zrobić.

Druga opcja jest taka, że ktoś kupił, testował, odesłał w ciągu 10/14 dni od zakupu, a teraz laptop poszedł dalej.

No ale nic, pytaj, wyjaśniaj.
  • Odpowiedz
@Bogusz1989: Skrót myślowy po prostu ;) Chodziło mi o to, zeby poszedł z lapkiem do sklepu, pokazał im o co chodzi i może oddadzą mu kasę albo wymienią na nówkę.
  • Odpowiedz
@Betterlike: Jak wiadomo przy zakupach przez internet masz dwa tygodnie na zwrot bez podania przyczyny. X-Kom przyjmuje takie zwroty nawet używanych już laptopów, i jeżeli mają jakieś ślady używania to zwykle wystawiają jako outlet - http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=x+kom+outlet&bmatch=s0-default-0113 - W tym powystawowe itd.

Jeżeli nie zauważyli żadnych śladów używania to pewnie wystawili jako nowy. Przejdź się do nich albo zadzwoń i postaraj się to wyjaśnić.

Edit: Zresztą jeżeli nie chcesz to też
  • Odpowiedz
@Betterlike: teraz nowe prawo. Jak przyszyło poczta to masz 14 dni na odstąpienie od umowy kupna. Odsyłaj im to.
Poza tym jak się zamawia przez neta (ja tak robię) to piszę w komentarzu dla pracownika, że proszę o fabrycznie zapakowane urządzenie z nienaruszoną plombą fabryczną bo w innym wypadku nie odbiorę.
  • Odpowiedz
p.s. ja bym porobił zdjęcia wszystkich "mankamentów", żeby w razie czego mieć się czym bronić.


@JazzBlurr: To nic nie da, ja im dowód dałem foto i wideo + imienne oświadczenie pracownika salonu o awarii a i tak odrzucili z dopiskiem, że "nie umiem poprawnie korzystać ze sprzętu".... ;) Ot i xkom.
  • Odpowiedz
@JazzBlurr @sha4ky @abazis90 @Czipsu @DragDay7 Kupiłem przez sklep internetowy za pobraniem, bez sensu to jest bo nie było żadnej informacji, że sprzęt może pochodzić ze zwrotu, itp. Ciekawe jest jeszcze to, że to chyba była ostatnia sztuka bo już teraz jest niedostępny. Sprzęt był mi potrzebny do pracy, a tu taki zonk czuje się trochę oszukany bo powinni chociaż cenę obniżyć za taki sprzęt i napisać skąd
  • Odpowiedz
@Betterlike: Jeżeli brałeś laptop z dodatkową ilością pamięci ram lub dyskiem ssd to i tak będzie otwarty. Ale jeżeli brałeś "standardową" wersję to jak najbardziej można oczekiwać zaplombowanego opakowania.
  • Odpowiedz
@Betterlike: to dość stary model, już nie produkowany. To było do przewidzenia, że dostaniesz egzemplarz ze zwrotu. To raz, dwa ten sprzęt w takiej konfiguracji jest wart może 2k. Totalnie przepłaciłeś i ogólnie w tej cenie można dostać dużo lepszy laptop.
  • Odpowiedz
@rskk: Jaki? Szukałem czegoś koniecznie z miejscem na drugi dysk, dobrą matrycą i lepszą kartą graficzną oraz z i7. Dużym atutem była też podświetlana klawiatura.
  • Odpowiedz
Skąd mam mieć teraz pewność czy ktoś nie katował go w CS'a?


@Betterlike:
I co z tego, że ktoś go "katował"? Jak testuję stabilność komputera po oc, to czasem 12/24h w prime 95 albo occt nie robi na nim wrażenia.
  • Odpowiedz